19.04.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.101.2021.1.KS

brak uznania rozliczenia pomiędzy uczestnikami konsorcjum za odpłatne świadczenie usług

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2021 r. (data wpływu 18 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku uznania rozliczenia pomiędzy uczestnikami konsorcjum za odpłatne świadczenie usług - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku uznania rozliczenia pomiędzy uczestnikami konsorcjum za odpłatne świadczenie usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca specjalizuje się w programach edukacyjnych z zakresu technologii informatycznych i cyberbezpieczeństwa, a także w świadczeniu usług marketingowych i innych usług wsparcia dla słuchaczy różnych szkoleń.

Mając na względzie realizację zadań w zakresie kształcenia Uniwersytetu (…) (dalej „Uniwersytet”), a także umacniania jego pozycji jako uczelni badawczej zachowującej najwyższe standardy nauczania i pracy naukowej, a zarazem jego służebnej roli wobec społeczeństwa, w ramach którego i na rzecz którego funkcjonuje, Uniwersytet i Wnioskodawca podjęli współpracę w zakresie usług edukacyjnych, której owocem będą wykwalifikowane kadry specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, których późniejsza praca zasili i wesprze polską gospodarkę. Wspólny projekt szkoleń Uniwersytetu oraz Wnioskodawcy jest unikatowym rozwiązaniem na rynku cyberbezpieczeństwa. Zdaniem Uniwersytetu, w obliczu bardzo dużej liczby sytuacji na całym świecie, które obfitują w tzw. cyberataki, kształcenie w Polsce specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa jest absolutnie kluczową kwestią i jest niezbędne aby zapewnić tzw. cyberbezpieczeństwo. Wykwalifikowani specjaliści będą pracowali na rzecz państwowych, publicznych i prywatnych instytucji w Polsce, co w efekcie zwiększy poziom cyberbezpieczeństwa w Polsce. Należy więc podkreślić, że realizowane wspólnie przedsięwzięcie przez Uniwersytet oraz Wnioskodawcy nie ma precedensu w historii Uniwersytetu oraz będzie mieć doniosłe znaczenie dla cyfrowego bezpieczeństwa instytucji publicznych i prywatnych działających na rynku polskim. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia corocznie na rynek będzie wpływać duża grupa pilnie poszukiwanych specjalistów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne