Interpretacja indywidualna z dnia 29 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.29.2021.1.RK
zwolnienie z obowiązku sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2021 r. (data wpływu 28 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- braku uznania czynności objęcia akcji za gotówkę za transakcję kontrolowaną - jest nieprawidłowe;
- braku obowiązku sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych z tytułu kolejnych podwyższeń kapitału poprzez emisje akcji i objęcie ich za gotówkę przez Wnioskodawcę – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku obowiązku sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych dla kolejnych transakcji podwyższenia kapitału poprzez emisję akcji i objęcie ich przez Wnioskodawcę za gotówkę.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca X Sp. z o.o. (dalej: także Wnioskodawca) - jest osobą prawną podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka ma siedzibę na terytorium RP.
X Sp. z o.o. jest komplementariuszem Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowo-Akcyjna Alternatywna Spółka Inwestycyjna (dalej: „Spółka Y” lub „SKA”)
SKA realizuje inwestycje w ramach programu inwestycyjnego realizowanego przy wsparciu Z Innowacje i celem inwestycyjnym Spółki jest wzrost wartości aktywów Spółki w wyniku wzrostu wartości lokat Spółki i będzie realizowany poprzez dostarczenie finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących projekt technologiczny w formule otwartych innowacji oraz znajdujących się na etapie uzyskania certyfikacji wyników prac B+R, budowy wersji demonstracyjnej lub prototypu, kontynuacji prac B+R celem ich wdrożenia oraz akceleracji już ukończonych lub pozyskanych prac B+R (w przypadku branż kapitałochłonnych dopuszczalny jest również etap prac B+R), zwanych dalej „Innowacyjnymi MŚP”, które ze względu na wysokie ryzyko związane z wczesnym etapem rozwoju potrzebują finansowania wysokiego ryzyka (venture Capital) w koinwestycji z koinwestorami z elementem smart money.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty