do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Otrzymanie bonu turystycznego wolne od PIT i egzekucji

Wartość bonów turystycznych otrzymana na podstawie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym jest wolna od podatku dochodowego. Osoby otrzymujące to świadczenie nie zapłacą podatku od uzyskanego w ten sposób dochodu.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym uprawnia do skorzystania z bonu turystycznego o wartości 500 zł na dziecko (1000 zł – w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Kwoty te są wolne od podatku dochodowego. Osoby, które otrzymają to świadczenie nie będą go doliczały do dochodu w zeznaniu rocznym, ani płaciły z tego tytułu podatku dochodowego. Stosowne zwolnienie podatkowe zostało zapisane w nowododanym art. 52zc ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wartość bonu jest też wolna od egzekucji oraz nie podlega wliczeniu do dochodu uprawniającego do wszelkich świadczeń i dodatków przysługujących na podstawie przepisów odrębnych (art. 47 ustawy o Polskim Bonie Turystycznym).

Podstawa prawna:

  • art. 40 i art. 47 ustawy z 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym – Dz.U. z 2020 r. poz. 1262

Ewa Sławińska

Przedsiębiorca w kryzysie (PDF)

W publikacji przedstawiamy wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców, rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów w związku ze zwalczaniem pandemii.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK