Spółka jest jednym z 11 współwłaścicieli nieruchomości, w której lokale mieszkalne i użytkowe przeznaczone są na wynajem. W celu optymalizacji procesu dokumentowania dokonywanych transakcji wszyscy współwłaściciele jako świadczący usługi najmu występują jako sprzedawcy na jednej fakturze. Podobnie dokumentowana jest czynność zakupu na potrzeby prowadzonej działalności - na fakturze VAT jako nabywcy
Czy przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług ustanowienia prawa wieczystego użytkowania gruntu,- Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności gruntu,-Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług opłat pobieranych z tytułu oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowych,- Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń biurowych,- Opodatkowanie
Podatnik wnosi zapytanie w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w obrocie nieruchomościami, które to zadania wykonuje, jako organ reprezentujący oraz Skarb Państwa (zadanie zlecone w zakresie administracji rządowej) w związku z obowiązującą ustawą.
"Czy przeniesienie własności nieruchomości - w wykonaniu umowy zlecenia- przez zleceniobiorcę na zleceniodawcę rodzi po którejkolwiek ze stron obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych ?"
Podatnik zwrócił się z zapytaniem czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług lub zwolnieniu od ww. podatku przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego budynkami mieszkalnymi trwale z nim związanymi, na prawo własności. Zdaniem podatnika przekształcenie prawa z wieczystego użytkowania gruntu trwale związanego z budynkami na własność, powinno być zwolnione z podatku
Czy dochody uzyskane z tytułu najmu nieruchomości winny być rozliczane i opodatkowane przez każdego ze współwłaścicieli proporcjonalnie do posiadanego udziału we współwłasności
Czy leasingobiorca korzystający z samochodu, na którego wystawiono fakturę za naprawę powypadkową samochodu ma możliwości zaliczenia kosztów naprawy do kosztów uzyskania przychodu? Spółka użytkuje samochody na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Przedmiot leasingu jest własnością finansującego (leasingodawcy), który amortyzuje go.
Czy nie w pełni umorzona wartość inwestycji w obcym środku trwałym, polegająca na adaptacji pomieszczeń do potrzeb spółki w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy na wynajem tych pomieszczeń stanowi koszt uzyskania przychodu?
Podatniczka będąca posiadaczem samoistnym działki (bez uregulowanego stanu prawnego w postaci prawa własności) przekazała powyższą działkę w samoistne posiadanie powiatowi celem rozbudowy skrzyżowania. Otrzymała za to jednorazowo w formie odszkodowania 4.500 zł z tytułu pozbawienia użytkowania. Czy otrzymana kwota podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy sprzedaż wskazanej działki będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, w jakiej wysokości, w którym momencie i przez kogo podatek ten ma być naliczony i odprowadzony?
Czy zakup regałów/gablot o jednostkowej cenie do 3.500 zł oznakowanych logo Spółki-dystrybutora narzędzi i urządzeń dla instalatorów, wstawionych do placówek handlowych klientów (hurtowni, sieci handlowych) w celu ekspozycji dostarczanych im narzędzi (tylko towarów Spółki) jest reklamą publiczną nielimitowaną i jednorazowo kosztem uzyskania przychodów?
Możliwość odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne - dojazd na zabiegi samochodem córki.
Podatnik wraz z małżonką, jako członek S. "S" uzyskał w 1997 r. przydział lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na zasadach spóldzielczego prawa do lokalu. Następnie aktem notarialnym z dnia 30.05.2000 r. dokonano przeniesienia prawa użytkowania wieczystego gruntu i własności przedmiotowego lokalu na rzecz Podatnika i jego małżonki. Pytanie podatnika dotyczy sposobu wyliczenia upływu
PYTANIE PODATNIKA" Czy zarządca nieruchomości wypłacając właścicielom kwoty wynikające z końcowego rozliczenia nieruchomości zobowiązany jest do pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych i przekazywania właściwemu urzędowi skarbowemu?".
Podatnik pyta, czy utraci prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, z którego skorzystał w latach poprzednich w sytuacji ,gdy przeniesie własność nieruchomości nastąpi aportem do innej spółki.
Czy na spadkobiercy nieruchomości będącej własnością zmarłej żony, w sytuacji nie zakończonego jeszcze postępowania spadkowego, ciąży obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od tej części dochodu uzyskanego z wynajmu nieruchomości, która zgodnie z udziałem w spadku przypada na niego?
Pytanie podatnikaCzy wydatki poniesione przez Bank na odnowienie elewacji i pokrycia dachu na budynku biurowym wykorzystywanym w prowadzonej działalności gospodarczej stanowią koszt uzyskania przychodu jako wydatki na remont czy też wydatki te są modernizacją środka trwałego i zwiększają jego wartość do odpisów amortyzacyjnych?
Czy przeniesienie własności nieruchomości dokonane w wykonaniu umowy powierniczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych ?
Spółka zajmuje się działalnością produkcyjną w zakresie produkcji folii budowlanej, stosowanej w budownictwie. Transakcje sprzedaży dokumentowane są fakturami VAT, na których określony jest 40-dniowy termin płatności oraz adnotacja "do czasu zapłaty należności towar jest własnością sprzedawcy". Wątpliwości dotyczą terminu powstania obowiązku podatkowego.
Czy koszt geodezyjnego podziału działki, związany z przeniesieniem własności gruntu z majątku małżonków na rzecz wspólników spółki cywilnej, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
dotyczyło potwierdzenia, iż wydanie nieruchomości w miejsce zapłaty wynagrodzenia Miastu "X" za nabyte przez "S" od Miasta akcje własne w celu ich umorzenia, nie będzie powodować przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości w rozumieniu art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 1471/DPD2/423-65/06/AB, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy Strona ma prawo do (i) amortyzowania środków trwałych nie będących własnością X, a wprowadzonych do ewidencji w okresie kiedy obowiązujące wówczas przepisy dawały możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz (ii) uznawania ww. odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodów do momentu całkowitego umorzenia danego środka trwałego (bez względu na zmiany w przepisach dotyczących amortyzacji