Uznanie, że przedmiot transakcji należy zakwalifikować jako „przedsiębiorstwo” lub „zorganizowana część przedsiębiorstwa” w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT (pytanie nr 1), zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży budynków oraz budowli zlokalizowanych na „Nieruchomości 1” oraz budynków i budowli zlokalizowanych na „Działkach Zabudowanych w ramach Nieruchomości
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie, czy w świetle obowiązujących przepisów, na fakturach może widnieć upadły jako sprzedawca/nabywca oraz, czy w związku z tym, na syndyku masy upadłości ciążą obowiązki składania deklaracji VAT-7.
wskazanie, czy transakcja sprzedaży (likwidacji) przez syndyka gospodarstwa rolnego, osoby fizycznej (konsumenta) pozostającej w upadłości, w całości bądź w zorganizowanej części składników podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, który ma obowiązek zapłacić spadkobierca upadłego jako następca prawny niekontynuujący działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej bez lub z obowiązkiem rejestracji
Sądowe postanowienie o umorzeniu zobowiązania upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli stanowi wystarczającą przesłankę pozytywną dla dokonania kwalifikacji podatkowej, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 25 UCIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie niedokonywania przez Gminę rozliczeń VAT należnego z tytułu wykonywanych przez Zakład odpłatnych czynności w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków i dostarczania wody oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
w zakresie możliwości dokonania korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy w sytuacji, gdy wypis z KRS kontrahenta X potwierdza brak upadłości lub likwidacji
Możliwość skorzystania z ulgi za złe długi na moment skorzystania z ulgi wobec dłużnika ogłoszono upadłość likwidacyjną.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego oraz zapłaty korygowanej kwoty podatku naliczonego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.
Czy syndyk działając w imieniu upadłego składa rozliczenie roczne w jego imieniu za okres dotyczący upadłości, czy też rozliczenie roczne winno być dokonane przez Wnioskodawcę (upadłego)?
Jakie są obowiązki syndyka masy upadłości jako płatnika podatku dochodowego od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom po śmierci pracodawcy?
Dot. braku obowiązku dokonania przez syndyka upadłości, rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za zmarłego podatnika (upadłego)
Czy przekazanie (wpłata) do masy upadłości zachowku przez spadkobierczynię jest objęte zwolnieniem z podatku od spadków na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli nabycie zachowku zostanie zgłoszone przez syndyka masy upadłości właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego?
Czy do transakcji zawieranych przez Syndyka ma zastosowanie przepis art. 112 Ordynacji podatkowej, nakładający na nabywcę składników majątku podatnika odpowiedzialność solidarną za powstałe do dnia nabycia zaległości podatkowe związane z jego działalnością gospodarczą?
czy w przypadku, gdy sąd umorzył postępowanie upadłościowe z powodu braku środków na jego kontynuowanie, wobec podmiotu, u którego Spółka posiada:1. wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, zgłoszone i uznane przez sąd, na co Spółka posiada stosowane dokumenty;2. wierzytelności powstałe w trakcie prowadzenia działalności przez upadłego reprezentowanego przez syndyka, za usługi remontu
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka w wyniku postępowania upadłościowego została zlikwidowana i wyrejestrowana z Krajowego Rejestru Spółek. Syndyk zaspokoił wszystkie zobowiązania Spółki, a pozostałą kwotę rozdysponował pomiędzy udziałowców proporcjonalnie do posiadanych przez nich udziałów, po uprzednim opłaceniu stosownego podatku.W wyniku postępowań sądowych Syndyk uzyskał środki
Czy nabywca nieruchomości w postępowaniu upadłościowym związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą upadłego (stanowiącej składnik masy upadłości upadłego przedsiębiorcy), której wartość w dniu zbycia wynosi co najmniej 15.000,00zł. będzie ponosił odpowiedzialność całym swoim majątkiem solidarnie z upadłym, który był podatnikiem, za powstałe do dnia nabycia prawa do nieruchomości zaległości podatkowe