Przyjęcie, że dla celów obliczenia dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku, Spółka powinna przyjąć jako podstawę opodatkowania, sumę nadwyżek wartości rynkowej poszczególnych składników majątku wykazanych w księgach rachunkowych Spółki Przejmowanej nad wartością podatkową tych poszczególnych składników majątku określoną zgodnie z art. 28m ust. 7 ustawy o CIT.
Brak powstania dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Na skutek połączenia przez przejęcie spółki zależnej stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d, 8f i 8ba.
Połączenie spółki matki ze spółką córką nie spowoduje przychodu po stronie spółki przejmującej (spółki matki) na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8ba, 8c, 8d i 8f ustawy o CIT oraz konieczności rozpoznania przychodu podatkowego w przypadku, gdy na dzień Połączenia pomiędzy Spółką Przejmującą i Spółką Przejmowaną istniałyby określone niespłacone zobowiązania należne Spółce Przejmowanej, które wygasłyby
W związku z planowanym połączeniem odwrotnym, B. osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w zakresie nowoutworzonego (wyemitowanego) udziału C. przydzielonego B. jako wspólnikowi spółki przejmowanej w następstwie łączenia.
Brak uwzględniania w kalkulacji współczynnika obrotu z tytułu Pożyczki.
Skutki podatkowe transakcji połączenia spółek i powstania po stronie Spółki Przejmującej przychodu do opodatkowania.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
W zakresie ustalenia: 1. czy przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej, 2. czy przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę
Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z połączeniem spółek, tj. prawa Spółki Przejmującej do składania korekt deklaracji VAT oraz korekt Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_V7M złożonych pierwotnie przez Spółki Przejmowane za okresy rozliczeniowe sprzed dnia połączenia zawierających dane identyfikacyjne Spółek Przejmowanych, wystawiania w dniu połączenia i po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących
Wpływ planowanego połączenia na prawo Wnioskodawcy do korzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz dochodów osiąganych z realizacji nowych inwestycji, osiągniętych zarówno przed Planowanym połączeniem (na podstawie Zezwolenia I, Zezwolenia II, Decyzji I oraz Decyzji II), jak i po Planowanym połączeniu
Planowana transakcja Połączenia będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy, bowiem przedmiotem transakcji będzie przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego.
Ustalenie wysokości i sposobu rozliczenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu walut wirtualnych przejętych w wyniku połączenia transgranicznego.
Ustalenia, czy początek biegu okresu 5 lat od daty nabycia nieruchomości, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, po dokonaniu Planowanego połączenia i podjęciu przez Wnioskodawcę decyzji o sprzedaży przejętych Nieruchomości, powinien być liczony przez Wnioskodawcę od daty połączenia ze Spółką przejmowaną, czy też od dnia nabycia tych Nieruchomości przez Spółkę
1. Czy w wyniku połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną po stronie Spółki Przejmującej powstanie przychód do opodatkowania na gruncie ustawy o CIT. 2. Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań i należności w wyniku Konfuzji będzie powodować jakiekolwiek skutki podatkowe w CIT.
Dotyczy ustalenia, czy w następstwie dokonania połączenia, po stronie Spółki przejmującej (Wnioskodawcy) powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, pkt 8d lub 8f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.