Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
Ulga mieszkaniowa - zakup lokalu mieszkalnego w licytacji komorniczej po upływie trzyletniego terminu.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy.
Świadczone przez Państwa usługi polegające na wykonywaniu badania celem wydania orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 73 ust. 10c ustawy Karta Nauczyciela będą korzystać ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Czy Spółka, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ma prawo do pomniejszenia przychodów podatkowych za 2016 r. o kwotę 252.505,03 zł za roboty dodatkowe wykonane na rzecz Szpitala na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w (…) z dnia 24 listopada 2016 r. oddalającego powództwo Spółki o zapłatę za roboty dodatkowe?
Biorąc pod uwagę, że powziął Pan informację 39 dni po terminie uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności, podejmując jednocześnie wielokrotne próby potwierdzenia drogą telefoniczną bieżącego uprawomocnienia, pyta Pan, jaką metodykę przyjąć, by móc efektywnie uregulować zobowiązania podatkowe w terminie?
Usługa świadczona w zakresie medycyny pracy, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy. W przypadku gdy Usługa wykonywana jest na wniosek osoby badanej, a nie na podstawie skierowania od pracodawcy, wówczas nie przysługuje zwolnienie.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - brak orzeczenia o niepełnosprawności.
Zaliczenie na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności z tytułu sprzedaży towarów na rzecz Spółki z Norwegii, wobec której Sąd umorzył postępowanie upadłościowe
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej
ustalenie, czy wynagrodzenie wypłacone na podstawie orzeczenia sądowego współtwórcom przedmiotowego rozwiązania technicznego oraz osobie fizycznej, będącej spadkobiercą współtwórcy - będzie stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, potrącalny w dacie jego wypłaty (w przypadku współtwórców) oraz w dacie zaksięgowania (w przypadku spadkobiercy współtwórcy) oraz czy odsetki od wynagrodzenia
Wnioskodawczyni nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu przedmiotowych wydatków poniesionych na operacje zaćmy obu oczu, połączonej z wszczepieniem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych do torebki soczewki i leczenie pooperacyjnego, ponieważ Wnioskodawczyni nie spełnia ustawowego warunku wymaganego dla skorzystania z możliwości jakiegokolwiek odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o którym
Nie ma podstaw do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Fakt, iż Wnioskodawca w ten sposób wyegzekwował swoją wierzytelność pozostaje bez wpływu na powstanie obowiązku podatkowego. W analizowanej sprawie to wydane orzeczenie sądu wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży spowodowało powstanie obowiązku podatkowego.
Odliczenie wydatków na zakup aparatów słuchowych w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wydane przez komisję MSW.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na adaptacje budynku mieszkalnego, tj. wymianę instalacji grzewczej z węglowej na gazową.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z odliczenia od podatku z tytułu wydatków poniesionych na dojazdy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne?
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni nie może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, ponieważ posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wyłącznie z tytułu niezdolności do służby w Policji.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej