Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem okularów korekcyjnych.
Stawka ryczałtu w przypadku przychodów stanowiących przychód z działalności gospodarczej z tytułu odpłatnego zbycia przedsiębiorstwa.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu soczewek progresywnych.
Skutki podatkowe otrzymanej kwoty refundacji zakupu okularów korekcyjnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu okularów korekcyjnych.
Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych. W związku z ciągłą pracą przy komputerze popsuł mi się wzrok. Muszę nosić okulary korekcyjne albo soczewki kontaktowe. Zdecydowałem się na soczewki. Czy wydatek na ich zakup mogę zaliczać do kosztów podatkowych?
Pracownik otrzymał rok temu dofinansowanie do okularów. W tym roku skarży się, że wzrok mu się popsuł i chce, żebyśmy go ponownie skierowali do lekarza okulisty. Czy jeśli po takiej konsultacji dostanie zalecenie kupienia nowych okularów, to dofinansowanie do nich nadal będzie korzystało ze zwolnienia podatkowego u pracownika?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup okularów korekcyjnych.
Pracodawcy często finansują pracownikom zakup okularów korygujących lub korekcyjnych szkieł kontaktowych. Najczęściej realizują w ten sposób obowiązek wynikający z przepisów prawa pracy. Rzadziej zakupy okularów korygujących lub korekcyjnych szkieł kontaktowych finansują dobrowolnie. W związku z takimi działaniami pracodawców pojawiają się pytania o możliwość zwolnienia od podatku przychodu osiąganego
Czy ponoszone w związku z podróżami służbowymi Pracowników będących jednocześnie akcjonariuszami Spółki lub podmiotami powiązanymi z akcjonariuszami lub Spółką oraz podróżami w celu odbycia szkolenia, diety, tzw. kilometrówki, zwroty kosztów podróży (np. taxi), zwroty kosztów za nocleg, ryczałty za środki komunikacji oraz wydatki za bilety samolotowe podlegają opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych
Koszty uzyskania przychodu - zakup nowej pary okularów biurowych (soczewki wraz z oprawami okularowymi).
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup soczewek okularowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków na zakup nietłukących się okularów korekcyjnych BHP i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację.
Wydatek poniesiony na zakup okularów korekcyjnych do pracy jako wydatek o charakterze osobistym nie może zatem zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż oprawek okularowych na rzecz podmiotu powiązanego, która będzie realizowana na warunkach rynkowych, nie będzie wiązać się dla Wnioskodawcy z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem
Obowiązki płatnika - kwota dofinansowania do zakupu okularów korygujących wzrok wypłacona pracownikowi na podstawie tego samego zaświadczenia lekarskiego.