Rozliczenie podatkowe spadkobiercy po śmierci wspólnika spółki jawnej w oparciu o prawo do uczestnictwa w zysku i stracie ze spraw jeszcze niezakończonych art. 65 par. 5 ksh.
Likwidacja spółki oraz przekazanie pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli majątku spółki do majątków wspólników, nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności określonych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jako podlegające opodatkowaniu tym podatkiem.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych przez Towarzystwo czynności realizowanych w ramach funkcji likwidatora funduszu inwestycyjnego.
Zwolnienie od podatku usług likwidatora i reprezentującego fundusz.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania.
Zwolnienie z opodatkowania czynności polegających na pełnieniu funkcji likwidatora funduszu inwestycyjnego.
Czy przekazanie w przyszłości przez Spółkę na rzecz Informatorów kwoty 6,4 mln USD, do której to czynności Spółka jest zobligowana na podstawie zatwierdzonej przez Sąd umowy-ugody, będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Spółka uzyska prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wierzytelności nieściągalnej z chwilą wyrejestrowania Kupującego z właściwego miejscowo rejestru firm (Companies House dla Anglii oraz Walii) po zakończeniu postępowania likwidacyjnego, przeprowadzonego w trybie CVL, nie wcześniej jednak niż z chwilą należytego udokumentowania faktu zakończenia postępowania CVL oraz odpisania tych Wierzytelności
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności świadczonych przez Wnioskodawcę.
w zakresie braku opodatkowania usług świadczonych przez likwidatora Spółki
Czy Spółka uzyskuje przychód z tytułu pełnienia funkcji likwidatorów Spółki przez jej udziałowców bez wynagrodzenia?
Czy Wnioskodawca powinien wynagrodzenie otrzymywane z tytułu czynności kuratora oraz likwidatora traktować jako obrót i wykazywać w ewidencji VAT?
Zwolnienie z opodatkowania czynności polegających na pełnieniu funkcji likwidatora funduszu inwestycyjnego bądź pracowniczego funduszu emerytalnego oraz funkcji reprezentującego oraz zarządzającego funduszem inwestycyjnym lub emerytalnym.
1. Czy w opisanym stanie faktycznym otrzymane przez A. M. zaliczki na poczet odszkodowania (tj. Zaliczki) powinny być wykazywane przez Wnioskodawcę (w części alokowanej na Wnioskodawcę) jako przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym w dacie ich otrzymania?2. Czy w opisanym stanie taktycznym, otrzymanie przez A. M. kolejnych zaliczek na poczet odszkodowania będzie stanowić po stronie Wnioskodawcy
sposób opodatkowania dochodów z pozarolniczej działalności gospodarcze prowadzonej w formie spółki jawnej po śmierci wspólnika.
Skutki podatkowe wypłaty likwidatorowi wynagrodzenia oraz zwrotu poniesionych wydatków.
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
Czy w przypadku ustanowienia przez sąd likwidatora spółki z o.o. w osobie Wnioskodawcy, od przyznanego wynagrodzenia koszty uzyskania przychodów określa się na podstawie art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. analogicznie jak w przypadku stosunku pracy czy też na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 4 ww. ustawy tj. w wysokości 20%?
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.