Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy do świadczonych usług związanych z prywatnym nauczaniem z zakresu edukacji muzycznej i gry na ukulele.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług pośrednictwa w zakresie depozytów pieniężnych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Świadczone usługi w zakresie nauki gry na fortepianie/pianinie nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z
W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Płatności dokonywane przez Spółkę z tytułu usług płatniczych, nie są objęte dyspozycją art. 21 ust. 1 pkt 1 lub pkt 2a updop, tym samym nie podlegają opodatkowaniu w Polsce podatkiem u źródła.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy świadczonych usług w formie on-line.
Czy uzyskane przez Spółkę środki pieniężne z tytułu zabezpieczenia stóp procentowych w związku z zawartymi umowami kredytu i pożyczki stanowią przychody podatkowe w zakresie, w jakim dotyczą zapłaconych odsetek, które Spółka kwalifikuje jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów oraz w jakim źródle przychodów Spółka obowiązana jest rozpoznać uzyskane przychody z tego tytułu; - Czy poniesione
W zakresie ustalenia czy Spółce przysługuje i będzie przysługiwać prawo do pomniejszenia wartości kosztów finansowania dłużnego, o których mowa w art. 15c ust. 12, obliczanej na potrzeby art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu CAP.
Ustalenie, czy Spółce przysługuje prawo do pomniejszenia kosztów finansowania dłużnego o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu SWAP.
Prawo do pomniejszenia wartości kosztów finansowania dłużnego o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu SWAP.
Ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że kwoty, którymi obciąża Spółkę bank lub też, które otrzymuje ona od banku, powstałe z tytułu zawartych i opisanych w stanie faktycznym kontraktów zabezpieczających oraz koszty i prowizje bankowe poniesione w związku z zawarciem tych transakcji, nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o podatku
Prawo do pomniejszenia kosztów finansowania dłużnego o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu CAP.
Prawo do pomniejszenia wartości kosztów finansowania dłużnego o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu CAP.
Czy Spółka w związku z uczestnictwem w opisanych we wniosku Transakcjach IRS powinna rozpoznać przychody podatkowe i/lub koszty uzyskania przychodów z tzw. innych źródeł przychodów.