Skutki podatkowe wypłaty świadkom rekompensat z tytułu zwrotu zarobku lub dochodu utraconego.
Skutki podatkowe przyznania świadkom zwrotu utraconego zarobku lub dochodu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przyznania świadkom w sprawach karnych oraz w sprawach cywilnych należności za utracony zarobek.
Czy wypłacony świadkom wezwanym w sprawach karnych zwrot utraconego zarobku lub dochodu z powodu stawiennictwa korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy odszkodowanie/wynagrodzenie za utracony zarobek świadka, w związku ze stawiennictwem na wezwanie sądu jest przychodem, o którym mowa w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i należy od tej wypłaty pobierać zaliczki na podatek dochodowy zarówno w sprawach cywilnych jak i w sprawach karnych?
Czy wypłacony świadkom wezwanym w sprawach karnych zwrot utraconego zarobku lub dochodu z powodu stawiennictwa korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy wypłacony wiadkom w sprawach karnych i w sprawach cywilnych zwrot utraconego zarobku lub dochodu z powodu stawiennictwa na wezwanie sdu korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym? 2. Jeli nie korzysta ze zwolnienia, to czy podatek dochodowy należy pobierać w cigu roku podatkowego i sporzdzić deklarację PIT-11, czy podatku tego nie pobierać i sporzdzić jedynie deklaracje PIT
Rozstrzygnięcie sprawy podatkowej następuje na podstawie ustaleń faktycznych, na co decydujący wpływ mają zebrane dowody. Nierzadko zatem waga dowodu i prawidłowość jego przeprowadzenia ma decydujący wpływ na określenie bądź ustalenie w decyzji zobowiązania podatkowego podatnika. Raport Mk przedstawia reguły rządzące postępowaniem dowodowym oraz odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania o dowody
Czy Sąd może zastosować 18% zryczałtowany podatek dochodowy do należności wypłacanych biegłym, adwokatom, tłumaczom, kuratorom, ławnikom występującym w postępowaniu sądowym, gdy suma kwot do zapłaty w miesiącu, liczona wartością postanowień, które będą płacone w danym miesiącu, nie przekroczy 200 zł?
Opodatkowanie odszkodowania wypłaconego świadkom z tyt. utraconego zarobku.
Czy wypłacone podatnikowi odszkodowanie za utracony zarobek z powodu stawiennictwa się świadka na wezwanie sądu podlega opodatkowaniu?
Czy należność wypłacana świadkom tytułem odszkodowania za utracony zarobek z powodu stawiennictwa świadków na wezwanie sądu, korzysta ze zwolnienia od opodatkowania w trybie art.21 ust.1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym przyznane świadkom na ich żądanie odszkodowanie za utracony zarobek z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu? Jaki wzór informacji o przychodach/dochodach płatnik winien wystawić świadkowi z tytułu wypłaty powyższego odszkodowania?
Czy przyznane świadkom na ich żądanie odszkodowanie za zarobek utracony z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego?