Uznanie wykonywanych na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług oraz możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy z tytułu wykonywanych świadczeń niepieniężnych.
Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem świadczeń uczniom - stypendia, vouchery, kart sportowe.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem świadczeń uczniom - stypendia, vouchery, kart sportowe.
Opodatkowanie świadczeń niepieniężnych Wspólnika, wykonywanych zgodnie z umową Spółki na podstawie art. 176 Kodeksu spółek handlowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ww. świadczeniem niepieniężnym Wspólnika.
Obowiązki płatnika w związku z powtarzającymi się świadczeniami niepieniężnymi wspólnika na rzecz Spółki.
Uznanie wykonywanych przez Wspólników na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, możliwość skorzystania przez Wspólników ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy, sposób dokumentowania powtarzających się świadczeń niepieniężnych oraz prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej
Uznanie wykonywanych na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Kwalifikacja przychodów z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki.
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z otrzymanych od Udziałowca faktur dokumentujących wykonywane przez niego powtarzające się świadczenia niepieniężne.
Opodatkowanie wykonywanych przez Udziałowca na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Udziałowca.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług.
Obowiązki płatnika w związku z powtarzającymi się świadczeniami niepieniężnymi wspólnika na rzecz Spółki.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wykonywane przez Wspólników na rzecz Spółki powtarzające się świadczenia niepieniężne stanowią dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Jeżeli warunki usług realizowanych przez Komplementariusza na rzecz Państwa w ramach powtarzających się świadczeń niepieniężnych będą miały charakter rynkowy i usługi te będą niezbędne, jako usługi o charakterze wsparcia do realizacji działalności Spółki to należy stwierdzić, że wynagrodzenie wypłacane Komplementariuszowi z tytułu ww. powtarzających się świadczeń niepieniężnych nie będzie stanowiło
Opodatkowanie wynagrodzeń wypłacanych z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Dotyczy obowiązków płatnika w związku z wypłatą wspólnikom świadczenia pieniężnego - art. 159 KSH.
W zakresie opodatkowania czynności wykonywanych na rzecz Spółki przez wspólników i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez wspólników.
Nieuznania wykonywanych na rzecz Spółki świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za powtarzające się świadczenia niepieniężne Wspólnikowi spółki.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług.
W związku z wykonywaniem na rzecz Spółki opisanych we wniosku powtarzających się świadczeń niepieniężnych będzie Pani działała w charakterze podatnika podatku VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, a w konsekwencji wykonywane świadczenia na rzecz Spółki należy uznać za odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy.
Skoro transakcja wniesienia aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność – w świetle zasady stand still – jest wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie wynagrodzeń wypłacanych z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych, o których mowa w art. 176 § 1 Kodeksu spółek handlowych.