Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych, przeniesiony na Państwa, stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; - prawo Spółki – jako nabywcy ZCP – do dokonania korekty VAT, na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy.
Określenie właściwego terminu skorygowania podatku naliczonego w związku z wpłatą przez Spółkę zaliczek i odstąpieniem Producenta od umowy.
1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Możliwość dokonania korekty VAT naliczonego na podstawie ustawy o VAT w związku ze zmianą przeznaczenia użytkowania: - środka trwałego (budynku) na podstawie art. 91 ust. 7 i 7a ustawy o VAT, - wyposażenia na podstawie art. 91 ust. 7 i 7c ustawy o VAT.
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Prawo do częściowego odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków związanych z realizacją Inwestycji pn. „….” w ramach korekty, ustalenia prewspółczynnika jednostki budżetowej oraz prawa do częściowego odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków bieżących basenu.
Skutki podatkowe złożenia korekty zeznania podatkowego za lata poprzednie.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonania korekty wcześniej odliczonego podatku VAT.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako ZCP do fundacji rodzinnej.
Możliwość obniżenia stawek amortyzacji dla wybranych środków trwałych od 1 stycznia 2024 roku do wysokości 0% oraz ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych za lata 2018-2023 i złożenia korekty zeznania CIT-8 za każdy rok objęty zmianą.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości do majątku prywatnego w związku z przeznaczeniem go na najem krótkoterminowy oraz braku obowiązku korekty podatku VAT naliczonego oraz możliwości zwolnienia usług zakwaterowania z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Uznanie części składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, wykorzystywanych do prowadzenia Działalności Podstawowej, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie wniesienia aportem do Spółki komandytowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa za transakcję podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji darowizny Nieruchomości, jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego, o której mowa w art. 91 ust. 4-5 ustawy, w związku z wniesieniem do Fundacji Rodzinnej tytułem darowizny Nieruchomości oraz uznania wyłącznie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej Nieruchomości
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług planowanej darowizny Nieruchomości. Zwolnienie z podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług, planowanej darowizny Nieruchomości. Konieczności dokonania korekty podatku naliczonego, odliczonego przy zakupie oraz montażu Instalacji, na podstawie art. 91 ustawy.
Korekta podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia Nieruchomości.
1. Czy koszt uzyskania przychodu ponoszonego przez Wnioskodawcę z tytułu zapłaty na rzecz Licencjodawcy opłaty licencyjnej, stanowi koszt uzyskania przychodu o którym mowa w art. 15 ust. 4d UCIT, potrącany do celów podatkowych w dacie poniesienia (tzw. pośredni koszt) , a tym samym jeżeli Faktura Finalna zostanie wystawiona i otrzymana w roku podatkowym następującym po roku, którego dotyczy powinna
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur z tytułu zakupu i remontu mieszkania na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.