Uznanie czynności związanej z udzielaniem finansowania za świadczenie kompleksowe, zwolnienie od podatku usługi udzielania finansowania oraz niepodleganie opodatkowaniem podatkiem VAT kar umownych.
Uznanie czynności związanej z udzielaniem finansowania za świadczenie kompleksowe, zwolnienie od podatku usługi udzielania finansowania oraz niepodleganie opodatkowaniem podatkiem VAT kar umownych.
Ustalenie, czy koszty z tytułu kar umownych, które ponosi Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, które są związane z niezawinionymi przez Spółkę opóźnieniami w realizacji usług, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i będą tym samym podlegały opodatkowaniu estońskim CIT
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zaległych składek ZUS, odsetek za zwłokę, ewentualnych kar nałożonych przez Organ rentowy oraz momentu rozpoznania kosztu.
Dotyczy ustalenia: • czy realizacja przez Wnioskodawcę świadczeń, wynikających z opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego, objętego zakresem przedmiotu umowy, będzie stanowić na gruncie (…) ustawy o CIT jedno świadczenie kompleksowe czy też kilka świadczeń, z których: - pierwsze dotyczy dostawy urządzeń i niezbędnych do tego usług: kompletacji, zaprojektowania oraz zaprogramowania urządzeń; - drugie
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot wypłacanych z tytułu kar/odszkodowań na rzecz Dystrybutorów oraz zwróconych do NFZ kwot z tytułu braku zapewnienia ciągłości oraz rocznej dostawy leków.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Kary umowne i braki w majątku jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w CIT estońskim.
Dotyczy ustalenia, czy koszty Kary za anulację zlecenia, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.
Skutki podatkowe otrzymania zadatku (kwoty gwarancyjnej) oraz kary umownej.
Brak opodatkowania otrzymanej kwoty gwarancyjnej i kary umownej z tytułu niezawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Naliczane kary wynikające z umowy abonamentowej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT kwoty Gwarancyjnej i Kary Umownej, sposób dokumentowania.
Skutki podatkowe otrzymania zadatku (kwoty gwarancyjnej) oraz kary umownej.
Możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania w związku z ugodą zawartą w procesie cywilnym.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
W zakresie ustalenia, czy Spółka postąpiła prawidłowo nie rozpoznając przychodu podatkowego z tytułu otrzymania zwrotu zapłaconej Kary umownej od jedynego Udziałowca w świetle art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT.
Dotyczy możliwości zaliczenia do wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i tym samym opodatkowania ryczałtem po stronie Wnioskodawcy zaliczek, zadatków, przedpłat oraz kar umownych.
Kalendarium wydarzeń czerwiec 2023 r.
Dotyczy ustalenia: - czy opisany wydatek jaki Spółka poniesie na rzecz kooperanta stanowi koszt uzyskania przychodu; - w którym okresie rozliczeniowym Spółka powinna ująć ten wydatek w kosztach uzyskania przychodu.
Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym kary umowne nałożone na Spółkę przez Sprzedawcę z tytułu nieodebrania węgla w ilości przewidzianej w Umowie 1 i 2, jak również w ilościach wynikających z zawartych aneksów do Umowy 2, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia