Uznanie czynności związanej z udzielaniem finansowania za świadczenie kompleksowe, zwolnienie od podatku usługi udzielania finansowania oraz niepodleganie opodatkowaniem podatkiem VAT kar umownych.
Uznanie czynności związanej z udzielaniem finansowania za świadczenie kompleksowe, zwolnienie od podatku usługi udzielania finansowania oraz niepodleganie opodatkowaniem podatkiem VAT kar umownych.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle przepisów Ustawy CIT, zapłacona przez Spółkę Kwota Ugody stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów.
Opodatkowanie opłat naliczanych za kradzież lub utratę wynajmowanej maszyny, opodatkowanie opłat naliczanych przy wypowiadaniu Umowy przez Spółkę oraz opodatkowanie kary umownej naliczanej za opóźnienie w zwrocie maszyny.
Kary umowne oraz rekompensaty jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy koszty z tytułu kar umownych, które ponosi Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, które są związane z niezawinionymi przez Spółkę opóźnieniami w realizacji usług, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i będą tym samym podlegały opodatkowaniu estońskim CIT
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłaty dodatkowej za niedokonanie opłaty za parkowanie oraz opłaty dodatkowej za przekroczenie opłaconego czasu parkowania.
Skutki podatkowe otrzymania kary umownej na podstawie ugody sądowej.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zaległych składek ZUS, odsetek za zwłokę, ewentualnych kar nałożonych przez Organ rentowy oraz momentu rozpoznania kosztu.
Dotyczy ustalenia, czy koszty Kar umownych płaconych przez Spółkę stanowią dochód w postaci wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wnioskodawcy.
Dotyczy ustalenia: • czy realizacja przez Wnioskodawcę świadczeń, wynikających z opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego, objętego zakresem przedmiotu umowy, będzie stanowić na gruncie (…) ustawy o CIT jedno świadczenie kompleksowe czy też kilka świadczeń, z których: - pierwsze dotyczy dostawy urządzeń i niezbędnych do tego usług: kompletacji, zaprojektowania oraz zaprogramowania urządzeń; - drugie
Dotyczy ustalenia, czy wydatki z tytułu Kar umownych już zapłaconych oraz podlegających zapłacie w przyszłości przez Spółkę stanowią/będą stanowić dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą podlegający opodatkowaniu Ryczałtem CIT na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy.
Estoński CIT, a koszt kary za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej kary umownej.
Nieuznanie zapłaty Kary Umownej za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji brak opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie zapłaty Zwrotu Kontrybucji za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji opodatkowanie podatkiem VAT.
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych, zwrotu przez Nabywcę części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych oraz rozliczenia dokonywanego w związku z wypłatą przez najemców na rzecz Nabywcy kar umownych.
Czy poniesione do tej pory oraz poniesione w przyszłości przez Spółkę wydatki na rzecz kontrahentów, na zapłatę kar umownych za nieterminowe dostarczenie towarów w sytuacjach opisanych w stanie faktycznym/przyszłym, stanowią dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Wnioskodawcy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot wypłacanych z tytułu kar/odszkodowań na rzecz Dystrybutorów oraz zwróconych do NFZ kwot z tytułu braku zapewnienia ciągłości oraz rocznej dostawy leków.
Nieuznanie opłaty dodatkowej za zgubienie (brak zwrotu) lub zniszczenie transpondera, pobieranej w wysokości kosztów zakupu nowego urządzenia, za wynagrodzenie z tytułu wykonywania przez gminę czynności podlegających opodatkowaniu VAT.
Wydawanie interpretacji w zakresie ustalenia czy skutków podatkowy związanych z zawarciem umowy konsorcjum.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Czy otrzymane od ubezpieczyciela na konto spółki odszkodowanie, będące zwrotem kwoty odpowiadającej wypłaconemu wspólnocie mieszkaniowej odszkodowaniu, stanowi dla spółki przychód podatkowy?