Zaniechanie poboru podatku przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek z kredytu hipotecznego udzielonego na własne cele mieszkaniowe.
Czy na gruncie Ustawy CIT transfer środków pieniężnych (z wyłączeniem odsetek otrzymanych lub zapłaconych) z rachunku Spółki na rachunek główny Pool Leadera oraz z rachunku głównego Pool Leadera na rachunek Spółki jest zdarzeniem neutralnym podatkowo oraz czy w związku z transferami kwot w EUR pomiędzy rachunkiem bieżącym Spółki a rachunkiem głównym Pool Leadera, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia
Czy w związku z wzajemnym udzielaniem Poręczeń przez Uczestników, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych bądź częściowo odpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT.
w zakresie ustalenia: - czy Spółka powinna uwzględniać różnice kursowe związane z finansowaniem dłużnym - ustalone w oparciu o tzw. metodę bilansową, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT albo o metodę podatkową, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, w zależności od metody przyjętej w danym roku przez Spółkę - przy kalkulacji nadwyżki kosztów finansowania dłużnego w rozumieniu
Czy w związku z zawarciem i wykonywaniem Umowy o Prowadzenie Struktury Zarządzania Środkami Pieniężnymi dla Grupy Rachunków dotyczącej przedstawionej w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym struktury cash poolingu, powstanie obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych czynności realizowane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową na podstawie zawartej z Bankiem umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową zerowanie sald nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa cash poolingu oraz czynności wykonywane w jej ramach będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa cash poolingu oraz czynności wykonywane w jej ramach będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy usługa kompleksowego zarządzania płynnością finansową (cash pooling) jako nie mieszcząca się w zamkniętym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilno-prawnych zawartym w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, czynności realizowane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową na podstawie zawartej z bankiem umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową zerowanie sald nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych ?
W przypadku systemu Cash poolingu prowadzonego dla waluty Euro, transfery sald dokonywane pomiędzy rachunkami Wnioskodawcy prowadzonymi w walucie Euro a rachunkiem docelowym Dostawcy prowadzą do powstania podatkowych różnic kursowych
Czy przelewy środków pieniężnych w walucie obcej (EUR) pomiędzy Rachunkami Głównymi Uczestników i Koordynującego oraz Rachunkiem Pomocniczym Koordynującego, dokonywane w ramach Systemu CP, będą skutkować dla Zainteresowanych powstawaniem podatkowych różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Uczestników sobie nawzajem poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla tych Uczestników przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym dokonywane w ramach Systemu Cash Poolingu transfery
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym w przypadku Systemu Cash Pollingu prowadzonego dla waluty EUR, transfery sald dokonywane pomiędzy Rachunkami operacyjnymi poszczególnych Uczestników a Rachunkiem głównym Zainteresowanego 1 będą powodowały powstanie podatkowych różnic kursowych dla Uczestników, w tym dla Zainteresowanego 1? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym ustanowienie solidarnej odpowiedzialności Wnioskodawcy za zobowiązania finansowe pozostałych Uczestników, które powstaną w wyniku wykonywania przez Bank poleceń przelewów w ramach operacji zerowania sald będzie prowadziło do powstania dla tych Uczestników przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? Czy w opisanym
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym w przypadku Systemu Cash Poolingu prowadzonego dla waluty EUR, transfery sald dokonywane pomiędzy Rachunkami operacyjnymi poszczególnych Uczestników a Rachunkiem głównym Wnioskodawcy będą powodowały powstanie podatkowych różnic kursowych dla Uczestników, w tym dla Wnioskodawcy?
Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych czynności realizowane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową na podstawie zawartej z Bankiem umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową - zerowanie sald nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Skoro zawarcie umowy cash poolingu nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych a czynności tego typu nie można zakwalifikować, np. jako umowy pożyczki czy też innej czynności tym katalogiem objętej, to tym samym z powyższych przyczyn czynności dokonywane w ramach umowy cash poolingu dotyczące zarządzania wspólną płynnością
Jakie są skutki podatkowe uczestnictwa spółki w systemie cash poolingu?