Zaniechanie poboru podatku dochodowego - kredyt konsolidacyjny i refinansowy.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem części zadłużenia w związku z zawartą ugoda bankową.
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe i dowolny cel.
Powstanie przychodu z tytułu zawartej ugody oraz opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków informacyjnych w związku z ugodami, które zawiera Bank ze swoimi klientami.
W stosunku do uzyskanego przychodu związanego z umorzeniem w 2022 r. przez bank kwoty wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego, znajdzie zastosowanie zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 marca 2022 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym
Skutki podatkowe umorzenia kredytu w związku z jego przewalutowaniem.
Powstanie przychodu z tytułu zawartej ugody oraz opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości.
1) gdy złotówkowa wartość każdorazowej niespłaconej w całości lub części Pożyczki podlegającej przewalutowaniu w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość każdorazowej niezapłaconej w całości lub części Pożyczki w dniu jej przewalutowania, Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy, 2) gdy złotówkowa wartość każdorazowej niespłaconej w całości lub
Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny po stronie Spółki pojawia się wątpliwość odnośnie podatkowego traktowania różnicy kursowej powstającej pomiędzy złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień jej otrzymania (tj. wartością w walucie obliczoną przy zastosowaniu kursu historycznego), a złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień dokonania
Czy powstałe w wyniku przewalutowania kredytu ujemne różnice kursowe stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy dodatnie różnice kursowe, powstałe w księgach rachunkowych na skutek zaksięgowania w nich operacji przewalutowania kredytu zwiększają podatkowe przychody Spółki?W jaki sposób - po dokonaniu przewalutowania - Spółka powinna ustalać różnice kursowe powstające w związku ze spłatą poszczególnych rat kredytu?
Czy powstałe po przewalutowaniu kredytu niezrealizowane różnice kursowe stanowić będą przychód spółki z o.o. w momencie faktycznej spłaty raty kredytu?