Wydatki Transakcyjne na rzecz podmiotów specjalizujących się w doradztwie transakcyjnym w zakresie pozyskania nowego inwestora mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem okularów korekcyjnych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z Pojazdami będącymi przedmiotem najmu.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (remontu pokoju, koszt uczęszczania w placówce, zakup sprzętu).
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na opłacenie usługi medycznej obejmującej podanie wlewów (leku) i monitoring parametrów życiowych córki w trakcie zabiegu i po podaniu wlewów.
Odszkodowanie z tytułu pożaru nie stanowi przychód z działalności zwolnionej (decyzja o wsparciu), wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Możliwość odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej poniesionych na zakup i montaż systemu rekuperacji (wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła).
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną.
Dotyczy ustalenia, czy opisane w stanie faktycznym wydatki ponoszone przez spółkę tytułem realizacji zleceń na rzecz kontrahentów przez Współpracowników B2B zatrudnionych przez Wnioskodawcę stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
Poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na wyżywienie dla pracowników mobilnych stanowią przychód tych pracowników ze stosunku pracy w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 12 ust. 1 ustawy o PIT. W konsekwencji na Wnioskodawcy z tego tytułu ciążą obowiązki płatnika związane z obliczeniem i pobraniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych na podstawie art. 32 ust. 1 ww. ustawy.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentującej zbycie prawa użytkowania wieczystego.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków dokumentujących zakupy towarów i usług w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych.
Świadczenie usług wstępu do Obiektu stanowi działalność gospodarczą i czynności podlegające opodatkowaniu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z Obiektem.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego według proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i ust. 3 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość przeznaczenia uzyskanych środków ze sprzedaży nieruchomości na cele mieszkaniowe (służebność osobista).
Czy opisane w stanie faktycznym Opłaty dodatkowe nakładane przez operatorów parkingów prywatnych oraz Opłaty dodatkowe nakładane przez zarządców stref parkingowych przy drogach publicznych stanowią wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 PDOP i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup materiałów związanych z przystosowaniem łazienki do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Brak możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na wykonanie przeszklenia zadaszonego tarasu.
Brak możliwości odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej poniesionych na zakup i montaż klimatyzacji z funkcją ogrzewania.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Kwestia prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją (X) w 2024 r. oraz w latach następnych.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.