Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Czy ponoszone w związku z podróżami służbowymi Pracowników będących jednocześnie akcjonariuszami Spółki lub podmiotami powiązanymi z akcjonariuszami lub Spółką oraz podróżami w celu odbycia szkolenia, diety, tzw. kilometrówki, zwroty kosztów podróży (np. taxi), zwroty kosztów za nocleg, ryczałty za środki komunikacji oraz wydatki za bilety samolotowe podlegają opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych
‒ Określenie podstawy opodatkowania sprzedawanych towarów na zasadach promocyjnych, ‒ Brak możliwości objęcia całego sprzedawanego pakietu jedną wspólną stawką VAT, w sytuacji, w której produkty wchodzące w skład danego pakietu mają różne stawki VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania środków pieniężnych od osób wspierających.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla stosowania bonów jednego przeznaczenia.
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT.
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT.
Brak obowiązku zapłaty w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego i oleju bazowego.
Prawidłowość rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w zw. z art. 103 ust. 5a ustawy oraz podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Czy opłacanie ze środków Spółki opłaty za pakiety medyczne (LUX MED), które będą de facto pozapłacowymi elementami wypłacanego wynagrodzenia podwykonawcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą współpracującego ze Spółką na podstawie umowy świadczenia usług w ramach B2B stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu .
Ustalenie czy wydatki na zakup świadczeń w ramach Platformy Kafeteryjnej, o której mowa we wniosku przez Pracowników i Współpracowników będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych profilaktyki zdrowotnej.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie Medycyny Pracy.
Obowiązków płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych profilaktyki zdrowotnej (pytanie nr 2).
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie Medycyny Pracy.
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, które następnie przekazuje Pracownikom/Współpracownikom brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w związku z ich przekazaniem
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania nabywanych pakietów ubezpieczeniowych.
Rozliczanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (paliw silnikowych)
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
Kompleksowe usługi realizowane w ramach pakietów prozdrowotnych, na które składają się konsultacje z lekarzem, konsultacje z dietetykiem oraz zajęcia z fizjoterapeutą, a także świadczenia pomocnicze takie jak zajęcia z trenerem personalnym oraz czynności wykonywane przez pracowników administracyjnych, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone przez Wnioskodawcę
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego w celu przerobienia na olej smarowy.
Skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży abonamentu obejmującego pakiet usług medycznych oraz pakiet usług fitness.
Czy wydatki ponoszone na nabycie w/w usług medycznych, odnoszące się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych a także bliskich pracowników (narażonych/uczestniczących w wypadkach), mogą być rozpoznane w rachunku podatkowym jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?