Czy w związku z przeniesieniem przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej w drodze darowizny posiadanego pakietu kontrolnego akcji w spółce akcyjnej, po stronie Fundacji powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy dla sprzedaży Kursów języka angielskiego online na Portalach internetowych.
Obowiązki płatnika w zakresie sfinansowania pracownikom świadczeń medycznych w ramach pakietu.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Zwolnienie od podatku VAT usług turnusów terapeutycznych świadczonych przez Fundację na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, jako usług kompleksowych.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Obowiązki płatnika - wartość przychodu Prezesa Zarządu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych, otrzymanie benefitów: pakietu medycznego, karty sportowej, karty żywieniowej, rekompensata wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz dokształcaniem, wypłata ryczałtu za pracę zdalną, wypłata diet.
Czy ponoszone w związku z podróżami służbowymi Pracowników będących jednocześnie akcjonariuszami Spółki lub podmiotami powiązanymi z akcjonariuszami lub Spółką oraz podróżami w celu odbycia szkolenia, diety, tzw. kilometrówki, zwroty kosztów podróży (np. taxi), zwroty kosztów za nocleg, ryczałty za środki komunikacji oraz wydatki za bilety samolotowe podlegają opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych
Usługi medyczne realizowane w formie sprzedaży abonamentów medycznych, świadczone przez Państwa na rzecz klientów korzystają/będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
‒ Określenie podstawy opodatkowania sprzedawanych towarów na zasadach promocyjnych, ‒ Brak możliwości objęcia całego sprzedawanego pakietu jedną wspólną stawką VAT, w sytuacji, w której produkty wchodzące w skład danego pakietu mają różne stawki VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania środków pieniężnych od osób wspierających.
Brak obowiązku określonego w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia wyrobów wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy o podatku akcyzowym.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do sprzedaży pakietów medycznych klientom (gościom) hotelu.
1. Czy cena sprzedaży pakietu wierzytelności będzie stanowić dla Spółki w całości przychód podlegający opodatkowaniu? 2. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności, zaliczonych wcześniej do kosztów uzyskania przychodów w całości lub w części (grupa 1), należy rozpoznać koszt uzyskania przychodów? 3. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności zaliczonych wcześniej w całości lub w części do przychodów
Ujęcie w składanym pliku JPK_V7M w pozycji K_36 podatku zapłaconego przez płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o których mowa w art. 103 ust. 5aa ustawy.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla stosowania bonów jednego przeznaczenia.
Nabywane przez Spółkę, w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, wyroby smarowe o kodzie CN 34 03 99 00 nie podlegają, na podstawie art. 103 ust. 5aa ustawy o VAT, obowiązkom, o których mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT. Zatem Spółka jako podatnik nie ma obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym
Brak obowiązku zapłaty w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego i oleju bazowego.
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT.
Nieuznanie Spółki za płatnika podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego oraz oleju bazowego, które pozostają własnością podmiotu zlecającego usługę.