Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków związanych z pracownikami do kosztów uzyskania przychodu
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Obowiązki informacyjne zleceniodawcy, wystawiania PIT-11, przy rozliczeniu wynagrodzenia małoletniego zleceniobiorcy a ulga dla młodych.
Czy w związku z organizacją spotkań szkoleniowo integracyjnych, w których uczestniczą podwykonawcy i zleceniobiorcy Wnioskodawcy, poniesione wydatki mogą zostać przez Wnioskodawcę zaliczone dla celów podatku dochodowego od osób prawnych do kosztów uzyskania przychodów?
Ustalenie wystąpienie obowiązku przekazania do urzędu skarbowego informacji PIT-11 za 2019 r. w stosunku do pracownika zatrudnionego w grudniu 2019 r., który w tym roku nie otrzymał wynagrodzenia ani nie została pobrana u niego zaliczka na podatek dochodowy.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
W zakresie obowiązków płatnika - przekazywanie PIT-11/IFT-1R w formie elektronicznej w systemie kadrowo - płacowym.
Obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne przy opłacaniu zaległych składek na ubezpieczenie za zleceniobiorców oraz sporządzenia korekt informacji PIT-11.
Możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wyjazd szkoleniowo-integracyjny, w zakresie w jakim dotyczą: - pracowników tj. osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę oraz osób towarzyszących pracownikom, - współpracowników, tj. osób fizycznych świadczących usługi na podstawie umowy współpracy (tzw. B2B) w zakresie dotyczącym udziału w części szkoleniowej, - współpracowników
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
obowiązków płatnika w związku ze sfinansowaniem wyjazdu integracyjnego pracownikom i zleceniobiorcom
obowiązki płatnika w związku z odprowadzeniem składek na ubezpieczenie społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne za byłych i obecnych zleceniobiorców
Wydatki poniesione na przygotowanie firmowego spotkania (np. z okazji świąt) dla pracowników i ich rodzin, a także innych osób bliskich, stanowią dla podmiotu zatrudniającego koszt podatkowy. Natomiast zdaniem organów podatkowych wydatki związane z uczestnictwem współpracowników w takim spotkaniu z pracownikami nie są kosztem podatkowym. Tego rodzaju wydatki na współpracowników organy podatkowe kwalifikują
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na organizację pikniku rodzinnego dotyczącego udziału pracowników, rodzin pracowników oraz udziału przedstawicieli kontrahentów i ich rodzin w pikniku rodzinnym.
Czy w związku z organizacją spotkań szkoleniowo integracyjnych, w których uczestniczą m.in. podwykonawcy i zleceniobiorcy Wnioskodawcy, poniesione wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
zaliczenie do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków związanych z organizacją festynu zakładowego
Czy poniesione przez Spó3ke koszty opisanego w stanie faktycznym pikniku, w czeoci przypadaj1cej zarówno na pracowników, jak i zleceniobiorców z rodzinami, mog1 zostaa zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 UPDOP?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że udział uczestników w imprezach integracyjnych i korzystanie ze świadczeń w ramach nich oferowanych nie prowadzi do powstania przychodu po stronie uczestników podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a tym samym po stronie Wnioskodawcy nie powstają jakiekolwiek obowiązki płatnika?
Czy świadczenia dodatkowe dla artystów stanowią dla nich przychód, w tym przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, na podstawie art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy świadczenia dodatkowe dla artystów stanowią dla nich przychód, w tym przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, na podstawie art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy imienna informacja podatkowa, o której mowa w art. 39 ust. 1 Ustawy (i odpowiednio art. 42 ust. 2 Ustawy) powinna być sporządzona przez Wnioskodawcę za rok 2015 dla pracowników oraz zleceniobiorców, którzy zawarli umowę o pracę (umowę zlecenia) ze Spółką przejętą przed dniem połączenia (np. w dniu 1 grudnia 2014 r.), która to umowa została rozwiązana przez Spółkę przejętą przed dniem połączenia