Brak możliwości odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w związku z realizacją przedsięwzięcia.
Prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego wynikających z otrzymanych faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia.
Usługi badań diagnostycznych (przeprowadzania Testów FO), świadczone przez Państwa w Polsce na rzecz pacjentów lub szpitali, podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a w zw. z pkt 18 ustawy o VAT.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki ponoszone przez Instytut w związku z realizowanym projektem badawczym.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
Instytut nie jest uprawniony do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony jaki wynika z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w toku realizacji Projektu.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych przez lekarza weterynarii na rzecz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Do importu substancji czynnej (…) nie będzie miała zastosowania regulacja art. 43 ust. 17 ustawy , gdyż nabycie tego towaru nie jest ściśle związane ze zwolnionymi do podatku VAT podstawowymi usługami medycznymi.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla importu usługi badań laboratoryjnych
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX)
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX).
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX) (definicja, koszty nexus, kwalifikowany dochód, preferencyjna stawka podatku).
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu. Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania.
Obowiązki płatnika podatku u źródła z tytułu świadczenia usług laboratoryjnych, inspekcyjnych, badania biegłości.
Zwolnienie od podatku importu towarów (próbek) przeznaczonych do badań.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Nabycie usług analizy próbek krwi od podmiotu z kraju trzeciego nie podlega zwolnieniu. Wykonywanie usług medycznych na rzecz podmiotów leczniczych na terytorium kraju i dla klientów indywidualnych jest zwolnione od podatku.
W kontekście przedstawionego zdarzenia przyszłego oraz wskazanych powyżej przepisów, jak również orzecznictwa TSUE należy zauważyć, iż usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegające na zabezpieczeniu medycznym imprez masowych służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia i jako takie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT określonego w art. 43 ust. 1 pkt 18 ww. ustawy
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację projektu, którego rezultaty będą komercjalizowane.
Czy opisana usługa należy do kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym należy od przekazanej zapłaty potracić podatek u źródła, o którym mowa w tym przepisie i czy Spółka powinna ją wykazać w informacji IFT-2R?