Wydatkowanie na cele mieszkaniowe - brak faktur, rachunków w wyniku kradzieży.
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.
1. Czy spóźniona faktura kosztowa (duplikat faktury) za rok poprzedzający opodatkowanie ryczałtem, otrzymana w następnym roku podatkowym będzie uznana jako nieujawniona operacja gospodarcza zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT? 2. Czy przekazanie darowizny na rzecz (…) należy uznać za wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
Ustalenie w którą kolumnę w KPiR powinny być zaksięgowane faktury z tytułu badania techniczne pojazdu po rozbudowie i modyfikacji.
Czy ponoszone przez Spółkę koszty darowizn na rzecz fundacji, mających na celu wspieranie działalności pożytku publicznego w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, stanowić będą wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegać opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy w kosztach uzyskania przychodu lat rozpoczynających się po 31 grudnia 2021 r. Wnioskodawca może ująć Nieodliczone wydatki do wysokości ustalonego dla każdego z tych lat, w oparciu o treść art. 15e ust. 1 w powiązaniu z art. 15e ust. 2 ustawy o CIT, w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2021 r., hipotetycznego limitu, bez jego pomniejszania o bieżące koszty usług ponoszonych w danym roku. Czy
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na artykuły spożywcze, które są udostępnione w siedzibie firmy pracownikom w trakcie wykonywania zadań.
Dotyczy ustalenia, czy w stanie faktycznym będącym przedmiotem wniosku fakturowane przez Spółkę T. usługi zarządzania stanowią podstawę do uznania fakturowanych wydatków za koszt uzyskania przychodu u Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym wpłaty dokonywane przez Wnioskodawcę na PFRON są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, a w szczególności, czy stanowią tzw. ukryte zyski lub wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o CIT.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup zegarka z funkcją chronografu.
Ustalenia: - czy wydatki na opłacanie składek PFRON powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością w rozumieniu 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, - czy wydatki na opłacanie kolacji biznesowych z kontrahentami powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością w
W zakresie ustalenia czy: - W świetle art. 60 ust. 1 ustawy nowelizującej Metoda odliczenia, którą Wnioskodawca planuje stosować przy odliczeniu Wydatków ponad Limit, jest prawidłowa, - Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów Wydatki ponad Limit z zastosowaniem metody FIFO.
Dotyczy ustalenia : - czy w kosztach uzyskania przychodu lat rozpoczynających się po 31 grudnia 2021 r. Wnioskodawca może ująć Nieodliczone wydatki do wysokości ustalonego dla każdego z tych lat, w oparciu o treść art. 15e ust. 1 w powiązaniu z art. 15e ust. 2 Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2021 r., hipotetycznego limitu, bez jego pomniejszania o bieżące koszty usług ponoszonych
Ulga termomodernizacyjna – możliwość odliczenia poniesionych wydatków na przedsięwzięcie termomodernizacyjne udokumentowanych fakturami VAT wystawionymi zarówno na jednego jak i na oboje małżonków w dowolnie wybranej przez współmałżonków proporcji w ramach przysługującego odrębnie każdemu z małżonków limitu w wysokości 53.000 zł.
1. Czy w świetle art. 60 ust. 1 ustawy nowelizującej Metoda odliczenia, którą Wnioskodawca planuje stosować przy odliczeniu Wydatków ponad Limit, jest prawidłowa? 2. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów Wydatków ponad Limit z zastosowaniem metody FIFO?
1. Która ze Spółek w opisanym stanie faktycznym nr 1, tj. Spółka Przejmowana, czy Spółka Przejmująca, uprawniona będzie do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków stanowiących koszty związane z obsługą Połączenia, z tytułu faktur wystawionych na i opłaconych przez Spółkę Przejmowaną? 2. Która ze Spółek w opisanym stanie faktycznym nr 1, tj. Spółka Przejmowana, czy Spółka Przejmująca, uprawniona
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Jaki sposób Wnioskodawca powinien przypisać zyski do opodatkowania w momencie podejmowania uchwały o podziale zysku za rok 2022, - Czy wydatki na PFRON należy opodatkować w ramach CIT estońskiego, jako niezwiązane z działalnością gospodarczą.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.