Kwestia wykazania w ewidencji podatku VAT według wartości wskazanej na fakturach zaliczkowych w związku ze sprzedażą dwóch autobusów turystycznych.
Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata kredytu zaciągniętego w euro.
Różnice kursowe (dodatnie i ujemne) z tytułu spłat kredytów walutowych, pełniących funkcję instrumentów zabezpieczających oraz koszty i prowizje związane z transakcjami zabezpieczającymi nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym pozostają bez wpływu na określenie kosztów finansowania dłużnego. Odsetki i prowizje od kredytu mieszczą
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Uznanie, czy podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji w zamian za wniesienie aportem przez Spółkę jednostek waluty wirtualnej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży kart przepłaconych dokonywanej w imieniu lub na rzecz innych podatników.
Czy przedstawiony główny koszt wydobywania kryptowalut, czyli pobór prądu może być traktowany przez Spółkę jako koszt bezpośredni związany z prowadzoną działalnością?
Momentu ewidencjonowania z terminem późniejszym obrotu na kasie rejestrującej w sytuacji kiedy nie ma możliwości zarejestrowania w kasie fiskalnej operacji w dniu wpływu na konto.
Moment ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu usług budowlanych dokumentowanych fakturą z odroczonym terminem płatności.
Kurs wg jakiego należy przeliczyć wpływy dokonane w walucie obcej z tytułu czynności rejestrowane przy zastosowaniu kasy fiskalnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania podatkowych różnic kursowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.
1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?
Czy w związku z wypłatą wspólnikowi Spółki dywidendy w walucie obcej (euro) w kwocie stanowiącej równowartość kwoty dywidendy w polskich złotych określonych w Uchwale, powstają różnice kursowe?
Czy w przypadku zastosowania metody drugiej dokonywanie przelewów środków pieniężnych w EUR między rachunkami walutowymi prowadzonymi dla Wnioskodawcy będzie skutkowało powstaniem różnic kursowych na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W przypadku uznania, iż dochodzi do powstania podatkowych różnic kursowych, czy prawidłowe jest zastosowanie do wyceny rozchodu środków pieniężnych
Czy Zainteresowany miał obowiązek wyrazić podatek VAT w PLN w każdej fakturze, dla wszystkich dostaw rozliczanych zaliczką i czy w związku z tym, że kurs EURO w chwili dostawy był wyższy niż w chwili otrzymania zaliczki, zaniżył on należny podatek VAT?
Według jakiego kursu należy dokonać przeliczenia kwot z Euro na złote - według kursu średniego NBP, czy też według kursu kupna dewiz w banku, w którym firma posiada rachunek?