Skutki podatkowe rozliczenia Umowy vPPA dot. wirtualnej sprzedaży energii.
w zakresie: zaliczenia do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzenia otrzymanego od Mieszkańców przewidzianego w Umowach pomniejszonego o kwotę podatku należnego w związku z realizacją projektu pn. „…”, zaliczenia do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców otrzymanego od Mieszkańców wynagrodzenia przewidzianego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego w Zakładzie z tytułu wykonania usługi przyjęcia ścieków oraz przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń.
Gdy przedmiotem umowy depozytu nieprawidłowego są pieniądze znajdujące się w chwili zawierania umowy poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i sama umowa została zawarta także poza jej granicami, to taka umowa nie jest objęta zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 1 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.
A zatem, przyjmując za Wnioskodawcą że essentialia negotii umowy pożyczki zawarte zostały w umowie zabezpieczenia zawartej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i środki pieniężne znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, należy stwierdzić, iż umowa pożyczki nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności
Czy koszt wynajmu 68% powierzchni nieruchomości i koszt refaktur 98% mediów są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy Spółka jest zobowiązana wykazać tę transakcję w deklaracji VAT, czy może powinna opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), jeśli tak to gdzie?
Czy wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi w ramach obsługi klienta można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów i czy przychody w tym zwrot kosztów od dostawcy stanowią przychód podatkowy ?
Czy okres 30 dni od wykonania usługi, o którym mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, liczy się od dnia sprzedaży przez agenta towaru odbiorcy końcowemu, czy od dnia rozliczenia się ze mną zgodnie z zawartą umową o współpracy wzajemnej, czyli 30 dni od piętnastego (15) następnego miesiąca następującego po miesiącu którego rozliczenie dotyczy?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miejsca świadczenia ww. usługi. Spółka stoi na stanowisku, że zastosowanie powinny mieć zasady ogólne określające miejsce wykonania usługi w miejscu siedziby usługodawcy. Co za tym idzie polski podatnik nie powinien wykazać podatku VAT od importu usług.
Wynająłem teren działki, na którym jedna z firm telekomunikacyjnych przeprowadzi kabel telefoniczny. Nie prowadzę pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie najmu lub dzierżawy i zamierzam uzyskane z tego tytułu przychody zgodnie z umową opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych. Mam wątpliwości w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, które powstały
dotyczy wystawiania i akceptowania faktur oraz stawki na dostawę drewna opałowego