Niewliczanie świadczenia pielęgnacyjnego na niepełnosprawne dziecko do dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Opodatkowanie renty wypadkowej i zasiłku pielęgnacyjnego otrzymywanego z Niemiec.
Preferencyjne rozliczenie dochodów po rozwodzie za 2021 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej pełnoletnie dziecko, z przyznanym zasiłkiem pielęgnacyjnym i prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skalą podatkową).
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ulga prorodzinna na niepełnosprawnego pełnoletniego syna otrzymującego rentę socjalną oraz zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny.
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie otrzymają od 1 listopada 2018 r. wyższe świadczenia. Podwyższeniu ulegnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz zasiłku dla opiekuna. Zmiana kwoty specjalnego zasiłku opiekuńczego skutkuje zmianą podstawy wymiaru obowiązkowej składki zdrowotnej dla niektórych grup ubezpieczonych, m.in. dla osób korzystających z urlopu wychowawczego
Z ulgi rehabilitacyjnej mogą korzystać m.in. podatnicy, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne, jeżeli dochody tych osób nie przekraczają w roku podatkowym limitu wskazanego w przepisach updof. Od 6 czerwca 2018 r. zmieniły się zasady ustalania wysokości tego dochodu. Dzięki temu większa liczba opiekunów osób niepełnosprawnych zyskała prawo do ulgi rehabilitacyjnej. Ponieważ nowe regulacje
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnie niepełnosprawne dziecko
Czy Wnioskodawczyni - jako opiekun prawny swojego całkowicie ubezwłasnowolnionego niepełnosprawnego brata - za lata 2012 2016 może korzystać również z tych samych odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej?
Czy Wnioskodawczyni rozliczając się za 2014 r. wspólnie z małżonkiem ma prawo skorzystać z ulgi prorodzinnej w sytuacji gdy pracuje tylko mąż i na nim spoczywa obowiązek ich utrzymania?
Czy w stanie faktycznym w zeznaniu rocznym za 2010 r. Wnioskodawca może uwzględnić odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej na pełnoletniego niepełnosprawnego syna?
Czy Wnioskodawca ma możliwość odpisać od podatku za rok 2008 i 2009 ulgę na dziecko pełnoletnie, na które jest pobierany zasiłek pielęgnacyjny i które otrzymuje rentę socjalną oraz mieszka w domu pomocy społecznej?
Czy Wnioskodawca mógł odliczyć za 2008 r. na swoja córkę, która mieszka ze swoją matką, a byłą żoną Wnioskodawcy ulgę z tytułu wychowywania dziecka?
Czy w rozliczeniu rocznym za 2009r. wnioskodawczyni może uwzględnić ulgę z tytułu wychowywania dzieci (art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) w wysokości 1112,04 zł?
Czy w rozliczeniu rocznym za 2009 rok wnioskodawca może uwzględnić ulgę z tytułu wychowywania dzieci (art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) w wysokości 1112,04 zł?
Czy wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej (tj. odliczenia od podatku kwoty 1.112,04 zł) w rozliczeniu rocznym za 2009r.?