Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-9M, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy do nabytej usługi szkoleniowej i brak obowiązku zapłaty podatku VAT.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-23 i zapłaty podatku VAT w związku z nabyciem koparko-ładowarek.
Produkcja i zużycie energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Braku obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu koparek kołowo-obrotowych na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy.
Brak obowiązku złożenia VAT-23 i zapłaty podatku VAT w związku z nabyciem forwardera.
Obowiązki płatnika dotyczące składania informacji PIT-11 w przypadku braku numeru PESEL pracownika.
Kwestia: ustalenia, jaką moc generatora należy uwzględnić dla celów podatku akcyzowego oraz możliwości stosowania przez Wnioskodawcę zwolnienia, o którym mowa w § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień, obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego z tytułu zużywania przez Wnioskodawcę energii elektrycznej produkowanej z generatorów o łącznej mocy przekraczającej 1 MW, obowiązku prowadzenia ewidencji
Brak obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu kombajnu, na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie i remont lokalu niemieszkalnego przed datą rozpoczęcia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, i w związku z tym Wnioskodawca ma prawo do złożenia aktualizacji (korekty) zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R oraz ma prawo do złożenia plików JPK_VAT z deklaracją podatkową.
Opłat od środków spożywczych w zakresie : - pomniejszenia kwoty opłaty należnej w bieżącym okresie, czyli w okresie w którym została wystawiona faktura korygująca, w przypadku zwrotu/wycofania/ niedostarczenia napojów, - pomniejszenia należnej kwoty opłaty od środków spożywczych bez konieczności podawania w informacji numerów partii napojów w przypadku zwrotu/wycofania /niedostarczenia napojów.
Obowiązki deklaracyjne
Poprawność wypełniania obowiązków deklaracyjnych
Aby Wnioskodawczyni mogła skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 10 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych powinna była złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych właściwemu organowi podatkowemu w terminie 14 dni od dokonania czynności, czyli liczonym w terminie od 16 kwietnia 2020 r. Tym samym Wnioskodawczyni nie mogła skorzystać z ww. zwolnienia, składając
Termin złożenia deklaracji (przesłania pliku JPK) po zmianach ustawy
w zakresie skutków podatkowych połączenia Spółki ze Spółkami Przejmowanymi przez przejęcie
Podatek od towarów i usług w zakresie sukcesji podatkowej (dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego, ujmowania faktur korygujących w deklaracjach VAT oraz wystawienia noty korygującej) w związku z podziałem Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie złożenia przez Spółkę Dzieloną deklaracji VAT za miesiąc podziału i zapłaty zobowiązania podatkowego w tym zakresie, niezależnie od tego, że obowiązek złożenia deklaracji i zapłaty zobowiązania podatkowego za ten okres powstaje po dniu podziału; złożenia przez Spółkę Przejmującą deklaracji VAT za miesiąc podziału, dotyczącą zdarzeń gospodarczych wykazywanych w
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawienie faktur korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.