Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Opodatkowanie dochodu z tytułu wypłaty kwoty z ugody sądowej za zrzeczenie się roszczeń wynikających z lub związanych z wypadkiem lotniczym i określenie źródła przychodu uzyskanego w ramach zawartej ugody sądowej.
Czy Wnioskodawcę obowiązuje podatek od sprzedaży pojazdu? Jeśli nie, to czy dostanie zwrot podatku, który został naliczony w rocznym zeznaniu podatkowym (sprzedaż pojazdu została przez Wnioskodawcę rozliczona w PIT-37)?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych na mocy wyroku sądowego.
Podmiot wypłacający Wnioskodawcy kwotę pieniężną jest zobowiązany do sporządzenia oraz przekazania Zainteresowanemu oraz urzędowi skarbowemu właściwemu dla poszkodowanej, informacji PIT-8C. Z kolei, Wnioskodawca winien kwotę uzyskanego przysporzenia tytułem odszkodowania doliczyć do pozostałych przychodów wykazywanych w zeznaniu rocznym (w przypadku Zainteresowanego w PIT-36) i opodatkować. Wyjaśnić
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy odszkodowanie wypłacone wraz z odsetkami na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za spowodowanie szkody osobie trzeciej przez pracownika będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów pracodawcy z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej na podstawie art. 22 ust. 1 w związku z art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w sytuacji, gdy do naprawienia szkody
w zakresie konieczności opodatkowania wskazanego we wniosku odszkodowania wynikającego z zawartej ugody pozasądowej.
Czy wydatki związane z zapłatą zadośćuczynienia i odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami oraz koszty procesu stanowią koszty uzyskania przychodu i winny być księgowane w dacie ich poniesienia?
wpłata dokonana przez Wnioskodawcę nie może być traktowana jako darowizna ze względu na niespełnioną przesłankę nieekwiwalentności. Zatem w przedmiotowej sprawie nie mogą mieć zastosowania przepisy art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych.
dotyczy zaliczenia wydatków na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków delegowanych pracowników do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy w związku z wykonywaniem na zlecenie sądów, prokuratur i policji przez biegłego sądowego opinii z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych można zastosować 50% koszty uzyskania przychodów? BI/4117-0005/06/IS, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego