Prawo do korzystania ze zwolnienia dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia świadczonych usług edukacyjnych i dodatkowych z opodatkowania VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy.
Uznanie nabywanych usług od zagranicznych Lektorów jako import usług zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy.
Usługi kulturalne polegające na organizacji warsztatów historycznych, drukarsko-artystycznych oraz literacko-artystycznych, na które sprzedawane są bilety wstępu korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Możliwość zwolnienia od podatku VAT usług: spektakle na żywo, słuchowiska online, piosenki, realizacja słuchowisk, warsztaty dla dzieci, wydarzenia teatralne dla dzieci, warsztaty dla dorosłych, bilety na spektakle, spektakle online, szkolenia dla dorosłych, konsultacje z autoprezentacji, coachingi.
ustalenie czy sprzedaż prac wytworzonych przez podopiecznych WZT i ŚDS podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, nieuznania działalności polegającej na sprzedaży tych prac jak i późniejszego wydatkowania środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT oraz braku obowiązku wystawienia nabywcom faktury VAT z tytułu sprzedaży prac.
Nie podlega opodatkowaniu sprzedaż prac wytworzonych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć prowadzonych przez WTZ lub seniorów (osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+) w ramach zajęć prowadzonych przez Dom S-W.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży przedmiotów wytworzonych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Brak opodatkowania sprzedaży prac wytworzonych przez mieszkańców DPS (osoby niepełnosprawne i chore psychicznie) w ramach zajęć terapeutycznych oraz sprzedaży prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (osoby niepełnosprawne).
brak opodatkowania sprzedaży przedmiotów powstałych podczas prowadzenia zajęć w Domu Dziennego Pobytu
brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży za symboliczną kwotę przedmiotów wytworzonych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej oraz uczestników Świetlic Terapeutycznych
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży lokalu jest przychodem z działalności gospodarczej?
Czy sprzedaż budynku warsztatu będzie podlegała opodatkowaniu liniowym podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód uzyskany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, mimo że Wnioskodawca zlikwidował działalność gospodarczą?
Sprzedaż produktów wytwarzanych w ramach warsztatów stanowi odpłatną dostawę towarów, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach ogólnych na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
W myśl art. 22g ust. 4 ww. ustawy za koszt wytworzenia uważa się wartość, w cenie nabycia, zużytych do wytworzenia środków trwałych: rzeczowych składników majątku i wykorzystanych usług obcych, kosztów wynagrodzeń za prace wraz z pochodnymi i inne koszty dające się zaliczyć do wartości wytworzonych środków trwałych. Do kosztu wytworzenia nie zalicza się wartości własnej pracy podatnika, jego małżonka
obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń będących formą pomocy materialnej
1.Czy w świetle przytoczonych przepisów i zaistniałego stanu faktycznego, odszkodowanie przekazane przez Y dla warsztatu naprawczego stanowi dla Pana przychód z działalności gospodarczej, a faktura za naprawę stanowi koszt uzyskania przychodu?2.Czy z otrzymanej faktury wystawionej przez zakład naprawczy może Pan odliczyć podatek VAT?