Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług telekomunikacyjnych.
Określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług telekomunikacyjnych.
Co do zasady, przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia wskazanych we wniosku usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolem 61.90.10.0 będą mogły być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, jeżeli spełnione są pozostałe ustawowe
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP-BOX.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy poprzez świadczenie zastępcze, które przyjmie formę pieniężną, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym (tj. przy braku zwrotu urządzenia przez Abonenta powodującym jego utratę przez Wnioskodawcę) roszczenie przysługujące Wnioskodawcy objęte jest podatkiem od towarów i usług, a w konsekwencji czy Wnioskodawca przy naliczeniu abonentom kwoty odszkodowania ma wystawiać fakturę VAT, czy też roszczenie te nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a naliczona
Interpretacja w zakresie sposobu udokumentowania ulgi podlegającej zwrotowi.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna płacić podatek od przychodów uzyskiwanych z tytułu refaktury kosztów energii elektrycznej dla dostawcy usług telekomunikacyjnych, jeśli dochód przeznaczony zostanie w całości na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług telekomunikacyjnych i internetowych.
W którym momencie opisane przez Spółkę w stanie faktycznym Wydatki nr 1, związane z wytwarzaniem Oprogramowania, powinny być potrącane jako koszty uzyskania przychodów?
Opodatkowanie, dokumentowanie i powstanie obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług pre-paid, prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych ze świadczeniem tych uslug;
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży kart telefonicznych oraz sposobu udokumentowania tej sprzedaży
dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu kar umownych, o których mowa we wniosku, udokumentowanych notą księgową
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania dokonywanych przez klientów przedpłat na świadczone przez Wnioskodawcę usługi dostępu do internetu i telewizji kablowej.
wartość wygranych, przyznanych w konkursie organizowanym i emitowanym na powszechnie dostępnej stronie internetowej, gdy jednorazowa wygrana nie przekracza kwoty 760 zł jest objęta zwolnieniem wynikającym z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Kto w świetle art. 15 i 17 ustawy o VAT będzie podatnikiem podatku od towarów i usług: zagraniczny włoski usługodawca podanej wyżej usługi transmisji danych satelitarnych czy też usługobiorca, czyli jednostka? Kto w związku z miejscem świadczenia owej usługi (art. 27 ust 3 14 pkt 7- 8) będzie miał ostatecznie obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku VAT - zagraniczny usługodawca czy polski usługobiorca
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupionego starego sprzętu telekomunikacyjnego?
Czy Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupionego starego sprzętu telekomunikacyjnego?
Czy zakup kart telefonicznych oraz rozmowy telefomiczne można uznać za koszty uzyskania przychodu z tyt. prowadzenia działalności gospodarczej ?