Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.1.
Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie miał prawo w 2019 r. do korzystania z preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 9% do momentu przekroczenia limitu określonego w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego dla usług doskonalenia zawodowego (coaching i mentoring) skategoryzowanych pod kodem PKWiU 85.59.1.
Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c usługi szkolenia nauczycieli finansowanych finansowanych w przedziale 70-100% oraz zwolnienia od podatku usługi szkolenia nauczycieli nabywanych przez nich na własny rachunek na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Stawka ryczałtu dla usług doskonalenia zawodowego (coaching i mentoring) skategoryzowanych pod kodem PKWiU 85.59.1.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu pobierania wynagrodzenia organu prowadzącego pełniącego funkcję dyrektora pokrytego środkami z dotacji oświatowej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%.
Przychód uzyskiwany przez Panią ze świadczenia usług w zakresie PKWiU 85.59.1 - usługi w zakresie pozostałych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, podlega opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia świadczonych usług edukacyjnych i dodatkowych z opodatkowania VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy.
Określenie stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług (kursy online, konsultacje online, sprzedaż ebooków).
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU: • 62.02.30.0 – usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego. • 85.59.19.0 – usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane. 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów ze świadczenia usług w zakresie edukacji (PKWiU 85).
Ustalenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 85.59.B - Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indzie niesklasyfikowane.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na prowadzeniu szkoleń.
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia usług edukacyjnych w formie karty podatkowej
Ustalenie źródła z tytułu udzielania korepetycji oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków.
Dotację oraz środki otrzymywane od uczestników projektu w postaci wkładu własnego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Wkład własny uczestników projektu podlega opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT w części dotyczącej egzaminów czeladniczych oraz będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT w części dotyczącej kursów zawodowych wymienionych w złożonym wniosku i kursów prawa jazdy kat.
Usługi prowadzenia wykładów, ćwiczeń oraz seminariów nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Stawka podatku dla kursów edukacyjnych z matematyki, prowadzonych osobiście lub przez osobę zatrudnioną; Stawka podatku dla zajęć z programowania/zajęć komputerowych, zajęć artystycznych (np. kursów fotografii) oraz dla usług organizacji półkolonii.
Świadczone usługi będą zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28, podstawa opodatkowania świadczonych usług nie będzie obejmowała kwoty dotacji, ponieważ przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogólnych. Świadczone usługi będą zwolnione z obowiązku rejestracji obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
w zakresie ustalenia źródła przychodów, do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu udzielania korepetycji, o których mowa we wniosku oraz sposobu rozliczenia uzyskanych z tego tytułu przychodów (dochodów).
Brak opodatkowania wkładu własnego w wysokości 150 zł wnoszonego przez uczestników szkolenia, zwolnienie od podatku wykonywanych czynności, zwolnienie w ewidencjonowania na kasie fiskalnej wkładu własnego w wysokości 150 zł wnoszonego przez uczestników szkolenia.