Wypłata dywidendy przez Spółkę - Powiernikowi w części przypadającej na udziały posiadane powierniczo, nie będzie stanowiła dochodu Powiernika, ponieważ nie będzie opodatkowana u niego jako jego dochód z udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 24 ust. 5 ww. ustawy, dochód ten osiągnie Powierzająca. Okoliczność ta
Skutki podatkowe zawarcia umowy zlecenia o charakterze powierniczym.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Uznanie przeniesienia własności lokali nabytych w wykonaniu umowy zlecenia powierniczego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Wnioskodawca, zawierając umowę deweloperską przed przekształceniem w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której to stroną umowy w następstwie przekształcenia będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będzie po przekształceniu w sp. z o.o. spełniał wymogi do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (CIT Estoński)
Skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa oraz opodatkowanie dywidendy ze spółki z siedzibą w Niemczech.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (działki) nabytej przez powiernika na mocy umowy o wspólnym inwestowaniu.
W zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w wykonaniu umowy powierniczej.
Skutki podatkowe wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w wykonaniu umowy powierniczej.
Skutki podatkowe wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w wykonaniu umowy powierniczej.
Opodatkowanie dywidendy wypłaconej przez Spółkę i przekazanej powierzającemu.
brak uznania przeniesienia własności udziałów w wykonaniu umowy powiernictwa za odrębną transakcję kontrolowaną.
W zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidend związanych z udziałami (akcjami) posiadanymi przez Wnioskodawcę jako powiernika.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących nakładów poczynionych przez powierzającego na nieruchomości nabytej przez powiernika w ramach umowy powiernictwa.
W zakresie możliwości zaliczenia wydatków poniesionych przez Firmę do kosztów uzyskania przychodów, braku obowiązku opodatkowania świadczeń dokonanych bez odpłatności jako nieodpłatne świadczenia, skutków podatkowych występujących po stronie powiernika z tytułu wykonania umowy powiernictwa oraz odliczenia darowizny pieniężnej na rzecz fundacji.
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
obowiązek opodatkowania wyłącznie po stronie Wnioskodawcy przychodu z tytułu wypłaconej na rzecz Powiernika dywidendy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych w związku z wykonaniem umowy powiernictwa związanych z wypłatą dywidendy przez spółkę i przekazaniem jej przez Powiernika na rzecz Powierzającego, oraz nieodpłatnym przeniesieniem własności udziałów.
Skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa występujące po stronie powierzającego.