Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą, z wierzytelnością spółki względem zainteresowanych z tytułu dopłat do spółki, późniejszy zwrot dopłat i powstanie obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych - skutki podatkowe.
Obowiązek płatnika z tytułu opodatkowania diet wypłacanych w związku z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich.
Skutki podatkowe wypłaty zysków wypracowanych na podstawie uchwał o podziale zysku podjętych przed przekształceniem.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wspólnikom zysku wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy w sytuacji, w której uchwałami Walne Zgromadzenie Spółki przekazuje część zysku wypracowanego przez Spółkę na zasilenie jej kapitału rezerwowego „z przeznaczeniem na wsparcie Fundacji” (które to wsparcie zostało następnie zrealizowane przez Spółkę, zgodnie z decyzją zarządu Spółki, w drodze darowizn pieniężnych przekazywanych z majątku Spółki) jest możliwe rozpoznanie kosztu tzw. „hipotetycznych
Czy wypłacona wspólnikom przez Spółkę dywidenda podlegać będzie opodatkowaniu według zasad opodatkowania dochodów właściwych dla zryczałtowanej formy opodatkowania dochodów spółek, jeżeli w treści uchwały zgromadzenia wspólników zostanie wyraźnie wskazane, że wypłacone tytułem dywidendy środki pochodzą z zysków osiągniętych w roku podatkowym obejmującym okres od dnia 1 maja 2020 roku do dnia 30 kwietnia
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
1. Czy zdarzenia polegające na podjęciu uchwał w przedmiocie zobowiązania jedynego wspólnika do wniesienia dopłat i realizacja wniesienia tych dopłat nie stanowi transakcji kontrolowanej, podlegającej obowiązkowi sporządzenia dokumentacji cen transferowych? 2. Według jakiego progu dokumentacyjnego należy określić obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych dla zdarzenia polegającego
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia wynikającego z treści art. 21 ust. 1 pkt 17 z tytułu wypłacanych przez Wnioskodawcę diet członkom Gminnej Komisji ds. Wyborów oraz Sołeckim Komisjom Wyborczym
Sprzedaż w roku 2018 przedmiotowej nieruchomości nie stanowi dla Wnioskodawcy źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż zbycie to zostało dokonane po upływie pięciu lat, licząc od końca roku 2003, w którym nastąpiło nabycie tego lokalu, tj. po dniu 31 grudnia 2008 r.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do udzielonej pomocy materialnej.
W zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej cen transferowych w związku z wykonywaniem przez Spółkę zadań własnych Gminy w zakresie gospodarki komunalnej.
Czy Gmina powinna wystawiać informację PIT-8C na podstawie art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dzieciom uczestniczącym w wyjazdach organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii i czy stanowi to dla tych osób przychód z innych źródeł zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku art. 20 ust. 1 tej ustawy?
Obowiązek sporządzenia przez Spółkę dokumentacji podatkowej dotyczącej transakcji dokonywanych z podmiotem powiązanym Gminą, dla których stosuje ceny rynkowe z uwagi na przekroczenie limitu, o którym mowa w art. 9a ust. 2 pkt 2 updop. Brak obowiązku uwzględnienia w limicie transakcji, których wartość jest już uregulowana zatwierdzonymi taryfami i uchwałami Rady Gminy.
Czy w okolicznościach wskazanych w stanie faktycznym przekazanie przez Spółkę posiadanych składników majątkowych (tj. udziałów w innej spółce kapitałowej) i w wykonaniu uchwał Zgromadzenia Wspólników Spółki określających termin i formę przekazania dywidendy w formie rzeczowej (niepieniężnej), spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?
Czy w opisanych zdarzeniach, wartość bezpłatnego zakwaterowania pracownika w wynajętym w tym celu przez spółkę mieszkaniu w pobliżu budowy w innej miejscowości w Polsce lub za granicą oraz:- wartość ryczałtów za dojazdy z miejsca stałego zamieszkania w Polsce do miejsca oddelegowania do pracy na budowie w innej miejscowości w Polsce i z powrotem - w przypadku budów na terenie Polski, a także- wartość
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Czy wypłata przez Spółkę dywidendy w formie rzeczowej poprzez przeniesienie uchwałą walnego zgromadzenia własności nieruchomości stanowiącej środek trwały Spółki, spowoduje powstanie w Spółce przychodu w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. w Dz. U. z 2011 r, poz. 397 z późn. zm.) (u.p.d.o.p.)?
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca uzyskał przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpowiadający wartości nieodpłatnego świadczenia w postaci możliwości korzystania ze środków pieniężnych stanowiących zysk przeznaczony na wypłatę dywidendy wypłacanej w dwóch ratach w okresie od dnia podjęcia uchwały w sprawie przeznaczenia zysku na wypłatę
Opodatkowanie dochodów niebędącego komplementariuszem akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej z tytułu udziału w zyskach spółki komandytowo-akcyjnej
Opodatkowanie dochodów niebędącego komplementariuszem akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej z tytułu udziału w zyskach spółki komandytowo-akcyjnej.