Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych świadcząc osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu w ramach realizacji zadań własnych Gminy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Ustalenie czy Wnioskodawca posiada stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, ustalenie miejsca opodatkowania usługi logistycznej i transportowej oraz obowiązek wystawienia przez Kontrahenta faktury zawierającej sformułowanie odwrotne obciążenie
W zakresie braku obowiązku opodatkowania otrzymanego dofinansowania.
zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie wysokości stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla transportu drogowego towarów.
Czy prawidłowe jest opodatkowanie całości przychodu według jednej stawki ryczałtu 5,5%?
1. Czy świadczenie usług transportowych (transport towarów) z wykorzystaniem środków transportu o ładowności powyżej 2 ton podlega opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 5,5%? 2. Czy do pozostałych usług świadczonych w zakresie pomocy drogowej właściwa jest stawka 8,5%?
Opodatkowanie dotacji do wozokilometra, otrzymywanej z budżetu gminy w związku z wykonywaniem usług przewozów pasażerskich.
Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej udział Związku Gmin w kosztach utrzymania kursów i połączeń komunikacyjnych;- Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej refundację kosztów stosowania uprawnień do ulgowych przejazdów stanowionych przez Związek Gmin.
Czy osiąganie w trakcie roku podatkowego przychodów z tytułu usług przewozu osób taksówką osobową, wykonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, nie stoi na przeszkodzie w korzystaniu, na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, z ryczałtowego (5,5%) opodatkowania w danym roku podatkowym usług przewozów ładunków taborem
Opodatkowanie dotacji do wozokilometra, otrzymywanej z budżetu gminy w związku z wykonywaniem usług przewozów pasażerskich.
Opodatkowanie otrzymywanych od gminy dopłat dotyczących refundacji utraconych dochodów z tytułu wprowadzonych ulg.
Czy stawka ryczałtu w wysokości 5,5% jest właściwa dla prowadzonej działalności w zakresie usług kierowania pojazdami ciężarowymi o ładowności powyżej 12 ton?
Czy w zaistniałym i opisanym stanie faktycznym dochody osiągane z prowadzonej działalności gospodarczej mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz czy określenie przedmiotu działalności gospodarczej w zaświadczeniu o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej a zwłaszcza wpis 74.90.Z oraz 82.99.Z nie wyłączają działalności z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
Zakres miejsca świadczenia i opodatkowania usługi transportu towarów oraz sposobu jej udokumentowania.
zwolnienie z opodatkowania wartości diet z tytułu podróży służbowych pracowników oraz możliwości zaliczenia przedmiotowych diet do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
możliwość opodatkowania uzyskiwania przychodów ryczałtem ewidencjonowanym
Czy podwykonawca (przewoźnik) może wystawić na firmę Wnioskodawcy faktury ze stawką 0% (na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 23) mając takie dokumenty jak SAD EX, EX1, CMR?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu równowartości diet z tytułu podróży służbowych do wysokości diet należnych pracownikom sfery budżetowej?
Określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług pośrednictwa sprzedaży biletów dotyczących transportu drogowego oraz sposób wykazania tych usług w deklaracji podatkowej.
Określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług pasażerskiego transportu drogowego świadczonego na terenie kraju i Unii Europejskiej oraz sposób wykazania tych usług w deklaracji podatkowej.
Czy wykonywany na terytorium kraju (za krajowym kolejowym listem przewozowym) transport towarów, które następnie po przeładunku na statek przewożone są drogą morską na terytorium innego państwa Wspólnoty, stanowi wewnątrzwspólnotową usługę transportu towarów w rozumieniu art. 28 ust. 2 ustawy o VAT w sytuacji, Czy miejscem świadczenia usługi jest terytorium państwa członkowskiego, które wydało nabywcy