Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z połączeniem spółek, tj. prawa Spółki Przejmującej do składania korekt deklaracji VAT oraz korekt Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_V7M złożonych pierwotnie przez Spółki Przejmowane za okresy rozliczeniowe sprzed dnia połączenia zawierających dane identyfikacyjne Spółek Przejmowanych, wystawiania w dniu połączenia i po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących
Możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b w przypadku przekształceń działalności gospodarczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów z komercjalizacji praw własności intelektualnej, wytworzonych w ramach prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w działalności gospodarczej (tzw. IP BOX).
Skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki przez poprzedniego wspólnika.
Skutki podatkowe zwrotu dopłat przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w związku z procesem sukcesji w spółce.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Skutki podatkowe transferu aktywów z Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych do Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej na podstawie art. 32a ustawy o systemie instytucji rozwoju
Nieuznanie za czynność opodatkowaną cesji praw wynikających z umowy dzierżawy nieruchomości, w tym prawa do nakładów poczynionych na nią przez Pana, mającą miejsce wskutek przejścia ogółu Pana praw i obowiązków związanych z prowadzoną jednoosobową działalnością gospodarczą na powstałą w wyniku przekształcenia spółkę z o.o.
Możliwość obniżenia przyszłego dochodu z działalności gospodarczej o wysokość straty (poniesionej przez spadkodawcę) przez spadkobiercę kontynuującego działalność gospodarczą spadkodawcy i po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego.
Ujmowanie faktur dokumentujących WNT wystawionych po dniu przekształcenia na Przedsiębiorcę w rejestrach i deklaracjach, wystawianie i akceptacja not korygujących.
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
Czy SPK, powstała na skutek przekształcenia Wnioskodawcy, będąca następcą prawnym owej działalności i sukcesorem wszelkich praw i obowiązków, w tym również z decyzji o wsparciu, będzie mogła korzystać ze zwolnienia dochodów osiągniętych z realizacji nowych inwestycji określonych w decyzjach o wsparciu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Nabywca ZCP ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych, dla których dług celny powstał po Dniu Transferu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości gruntowej nabytej i zabudowanej przez spadkodawcę oraz udziału w niezabudowanej nieruchomości oraz zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu ceny nabycia nieruchomości przez spadkodawcę.
Czy po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy w spółkę komandytową, spółkom przekształconym (zarówno jednoosobowej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a następnie spółce komandytowej), na które w wyniku przekształceń i sukcesji przejdzie decyzja o wsparciu nowych inwestycji, spółkom przekształconym będzie przysługiwało zwolnienie od opodatkowania dochodów podatkiem
Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT
Uznanie Zainteresowanego będącego stroną postępowania za następcę prawnego w przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego oraz uznania, że czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku stanowi – na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy – czynność wyłączoną z opodatkowania VAT.
W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.
Prawo do dokonania korekty rozliczeń VAT w związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.
czy do dwuletniego okresu, o którym mowa w art. 22 ust. 4a PDOP uprawniającego do zastosowania wobec Akcjonariusza zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych wypłaty przez Wnioskodawcę dywidendy, wlicza się czas, w jakim Akcjonariusz posiadał 100% akcji w kapitale Spółki przejmowanej
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 3 i art. 22 ust. 4 ustawy.
Czy wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnienie z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, a także okres, o którym mowa w art. 10 ust. 5 ww. ustawy, stanowi prawo majątkowe, które podlega przejęciu przez spadkobiercę na podstawie art. 97 § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa?