Podatek od towarów i usług w zakresie otrzymanego dofinansowania na zakup wozu strażackiego dla OSP nie będzie stanowić podstawy opodatkowania oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji Projektu.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Czy od otrzymanych na rachunek bankowy darowizn pieniężnych Stowarzyszenie ma obowiązek zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych?
1. Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na darowizny stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem? 2. Czy planowane przez Spółkę do poniesienia wydatki na darowiznę na rzecz lokalnej jednostki straży pożarnej stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem?
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT- realizacja przedsięwzięcia (OSP).
Brak prawa do odzyskania kwoty podatku naliczonego zawartego w fakturach związanych z zakupem towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego związanego z realizacją przedmiotowego zadania.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupami towarów przy przedmiotowym zadaniu.
w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem wskazanej we wniosku darowizny
czy darowizna całej kwoty pochodzącej ze sprzedaży nieruchomości na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej, w celu dofinansowania zakupu samochodu/wozu gaśniczego, będzie korzystało ze zwolnienia z podatku dochodowego, czy będzie podlegać opodatkowaniu
Wnioskodawca nie będzie miał – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją zadania. W konsekwencji Wnioskodawcy nie przysługuje również prawo otrzymania zwrotu podatku o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawa do odliczenia darowizny od podstawy opodatkowania.
Odzyskanie podatku VAT w związku z realizacją projektu finansowanego ze środków Unijnych.
w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT poniesionego w związku z realizacją projektu finansowanego ze środków unijnych
Prawo do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE, dotyczącego budowy placu zabaw.
1. Czy dochody jednostki OSP z tytułu wynagrodzenia za realizację obowiązków wynikających z zawartej umowy z Gminą są opodatkowane czy zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych przy założeniu, że będą one przeznaczone na cele statutowe? 2. Czy w związku z osiąganymi dochodami Jednostka OSP jest zwolniona z obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych na podstawie art. 17 ust. 4d ustawy o podatku
Czy do sprzedaży tak oznakowanego i wyposażonego samochodu dla straży pożarnej można zastosować 8% stawkę podatku VAT, zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług zgodnie z pozycja 129 załącznika nr 3 do ustawy - jako pożarnicze samochody specjalne i specjalistyczne?
Czy istnieje możliwość zastosowania 7% stawki podatku VAT dla dostawy samochodu dla straży pożarnej?
Czy zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług należało zastosować stawkę 22% VAT do dostawy samochodów pożarniczych, które będą służyć ochronie przeciwpożarowej w Gminie, ale właścicielem samochodów będzie Gmina, a nie jednostki OSP?
Stawka podatku VAT dla zakupu specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pojazdy ochrony przeciwpożarowej i wyposażenie).
1. Jak stawka VAT powinna być zastosowana do dokonanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Gminy, która jest płatnikiem, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu będzie jednostka OSP? 2. Czy jest to stawka 7%, czy 22%?