Brak rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT z tytułu wartości niespłaconego zobowiązania pozostającego w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru KRS.
Ustalenie czy po zarejestrowaniu przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z o.o. , spółka ta wchodzi w ogół praw i obowiązków przekształconego przedsiębiorstwa.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczek, pozostających na dzień likwidacji Spółki będzie stanowić dla Wspólnika przychód podlegający opodatkowaniu.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Kwalifikacja wynagrodzenia wypłacanego jednoosobowej działalności gospodarczej Prezesa Zarządu Spółki.
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o.
Skutki podatkowe wypłaty zysku przez spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów z komercjalizacji praw własności intelektualnej, wytworzonych w ramach prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w działalności gospodarczej (tzw. IP BOX).
Brak podlegania opodatkowaniu czynności wycofania Nieruchomości z jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy do Jego majątku prywatnego, w przypadku dalszego wynajmowania ich w ramach najmu prywatnego.
Czy w przypadku zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku powstanie dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą - zwrotu dopłat.
Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą, z wierzytelnością spółki względem zainteresowanych z tytułu dopłat do spółki, późniejszy zwrot dopłat i powstanie obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych - skutki podatkowe.
Skoro uprawnienie do stosowania stawki preferencyjnej jest możliwe tylko w okresie (miesiącach/kwartałach), w których suma przychodów nie przekracza limitu 1 200 000 euro, to podstawową stawkę opodatkowania (19%) należy stosować od następnego miesiąca/kwartału, następującego po miesiącu/kwartale, w którym takie uprawnienie było jeszcze możliwe.
Opodatkowanie wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę przekształcaną a wypłaconego przez spółkę przekształconą.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 w zw. z art. 7 i art. 8 ustawy o VAT.
Nieodpłatne przekazanie prawa do nakładów inwestycyjnych na właściciela nieruchomości oraz brak obowiązku dokonania korekty VAT, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez Spółkę z o.o. opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek, która powstała z przekształcenia JDG, zysku wypracowanego przed zmianą formy prawnej JDG.
Uznanie odpłatnej dzierżawy Infrastruktury kanalizacyjnej na rzecz Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT i prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych.
Czy powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z przekształcenia z jednoosobowej działalności gospodarczej, będzie uznawana jako spółka rozpoczynająca działalność na gruncie przepisów art. 28j ust. 2 ustawy o CIT, a tym samym, czy taki podmiot będzie miał prawo do zastosowania stawki 10 % podatku dochodowego w pierwszym roku działalności spółki?