Ustanowienie renty dożywotniej za przeniesienie prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego, nabytego w dziale spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia oraz określenie daty nabycia przez Wnioskodawcę nieruchomości.
Planowana dostawa spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy opisana umowa przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za zapewnienie zbywcy dożywotniego utrzymania podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zbycia nieruchomości.
Opodatkowania dopłat do wkładów wnoszonych po 1 maja 2004 r. z tytułu modernizacji budynków, dotyczących lokali mieszkalnych, w których spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed 1 maja 2004 r. oraz zostały ustanowione po raz kolejny po 1 maja 2004 r.
Czy umowa zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na lokal mieszkalny, stanowiący odrębną własność wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu, związanym z tym lokalem, dokonana pomiędzy córką a rodzicami i przewidująca dopłatę na rzecz rodziców w celu częściowego wyrównania różnicy wartości przedmiotów zamiany będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od czynności
Skutki podatkowe sprzedaży wskazanego we wniosku spółdzielczego praw do lokalu użytkowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia.
Czy przychód uzyskany ze zbycia prawa majątkowego (tj. własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu) przeznaczony w całości na cele mieszkaniowe (w ustawowym terminie 2 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło takie zbycie), o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1b), w drodze nabycia udziału w innym własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu poprzez spłatę byłego małżonka, będzie zwolniony
Czy w powyższym stanie faktycznym będzie przysługiwało Wnioskodawcy zwolnienie z opodatkowania przychodów z odpłatnego zbycia wyżej wymienionej nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych bez względu na datę sprzedaży własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, lecz ze względu wyłącznie na datę nabycia tegoż
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego wykorzystywanego w prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy z tytułu odpłatnego zbycia lokalu należy odprowadzić podatek dochodowy?
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki jawnej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na remont i modernizację budynku wykorzystywanego w tej działalności na podstawie spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego.
Czy sprzedając spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, w opisanych warunkach, mając na uwadze treść art. 5, art. 7 ust. 1 pkt 5, art. 43 ust. 1 pkt 2 i pkt 10 oraz art. 43 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 1 pkt 2 lub pkt 10 ustawy?
Czy Spółdzielnia w sytuacji przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności winna postąpić zgodnie z art. 153 ust. 2 ustawy, pomimo faktu, że w różnym okresie w tym po 1 maja 2005 r. zawierano z członkami umowy o ustanowienie spółdzielczych lokatorskich praw do tych lokali mieszkalnych, tj. powinna czy nie powinna zastosować podatek w wysokości 7%
Czy w opisanym stanie faktycznym przekształcenie prawa do lokalu w prawo odrębnej własności podlegało będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo lub prawo odrębnej własności jest opodatkowane od 1 stycznia 2008 r. podatkiem od towarów i usług, w przypadku gdy kolejne zasiedlenie oraz ustanowienie lokatorskiego prawa dla kolejnego lokatora nastąpiło po 1 maja 2004 r., a pierwsze zasiedlenie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu miało miejsce
Czy zrealizowana dostawa podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy sprzedaż własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?