Interpretacje

Interpretacja
12.06.2014 Podatki

Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Skutki podatkowe związanych z przemieszczeniem własnego towaru do magazynu położonego w innym kraju Unii Europejskiej.

Interpretacja
23.10.2013 Podatki

Zasadność zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu typu call-off-stock.

Interpretacja
22.04.2013 Podatki

Kwalifikacja prawnopodatkowa przemieszczenia własnego towaru w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa do innego kraju Unii Europejskiej, a następnie sprzedaży tego towaru w kraju docelowym.

Interpretacja
13.12.2012 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.

Interpretacja
26.09.2011 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego i sposobu dokumentacji dla transakcji dokonywanych za pośrednictwem magazynu zlokalizowanego we Francji na rzecz klienta zlokalizowanego w Hiszpanii?

Interpretacja
20.07.2011 Podatki

rozliczenie podatku od towarów i usług przez nabywcę towarów i prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki

Interpretacja
27.05.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
25.02.2010 Podatki

Czy poświadczona faktura DWT i specyfikacja towaru pozwalają na zastosowanie sprzedaży DWT z zastosowaniem preferencyjnej 0 stawki VAT? Czy należy do kompletu dokumentów dołączyć wszystkie posiadane CMR (niepotwierdzone przez odbiorcę), lub inne alternatywne (jeśli tak to jakie) dokumenty świadczące o sprzedaży DWT? Jeśli nie, to Wnioskująca prosi o interpretację, jaki algorytm działania powinna przedsięwziąć

Interpretacja
16.05.2008 Podatki

W którym momencie należy wykazać wewnątrzwspólnotową dostawę towarów ze stawką 0% w deklaracjach VAT (VAT-7, VAT UE) w stosunku do pozostałych na składzie wyrobów, tzn. nie pobranych i nie fakturowanych do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło przesunięcie towarów z Polski na skład konsygnacyjny we Francji, w sytuacji gdy podatnik nie rejestruje się dla potrzeb podatku od

Interpretacja
09.05.2008 Podatki

Czy szwedzki dostawca ma obowiązek rejestracji jako podatnik podatku od towarów i usług na terenie Polski i jest zobowiązany do rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz czy obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ciąży na Wnioskodawcy za każdym razem kiedy pobiera towar z magazynu?

Interpretacja
29.04.2008 Podatki

Czy możliwe jest uznanie dostaw przez magazyn za sprzedaż o charakterze ciągłym i rozliczanie jej raz w miesiącu?

Interpretacja
25.03.2008 Podatki

Czy w przedstawionej powyżej sytuacji Strona będzie zobowiązana do rozliczania podatku VAT z tytułu krajowej dostawy towarów dokonywanej z magazynu konsygnacyjnego na rzecz kontrahenta, jeśli podatek z tytułu tej dostawy zostanie rozliczony przez kontrahenta zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT ?

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?

Interpretacja
04.02.2008 Podatki

dostawa towaru do kontrahenta za pośrednictwem składu konsygnacyjnego w ramach umowy consignment stock znajdującego się na terenie Austrii spełnia przesłanki do uznania tej transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT).

Interpretacja
27.11.2007 Podatki

Czy dostawa towarów na rzecz niemieckiego kontrahenta za pośrednictwem magazynu stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (dalej: WDT), o której mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) dokonaną przez LKP Sp. z o.o. (dalej: Spółka) na rzecz tego kontrahenta, a nie dwie następujące po sobie odrębne czynności opodatkowane: 1. wewnątrzwspólnotową

Interpretacja
04.04.2007 Podatki

Zagadnienia, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Instytut, dotyczą momentu wystawienia faktury; dokumentów niezbędnych do udokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT); przyporządkowania jednego listu przewozowego do kilku faktur oraz prawidłowości rozliczenia wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

Interpretacja
07.01.2007 Podatki

Podatnik ma wątpliwości jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta niemieckiego wprowadzonych na terytorium RP i zwraca się z zapytaniem czy nabywając maszynę (towar) jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku VAT na terenie RP oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu tej transakcji?

Interpretacja
02.08.2006 Podatki

Jaką datę należy przyjąć za moment dokonania dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca: dzień, kiedy towary przekroczą granicę RP, czy dzień pobrania towarów z magazynu?

Interpretacja
21.02.2006 Podatki

Dotyczy momentu powstania obowiazku podatkowego z tytułu dostawy towarów dokonywanej w składzie konsygnacyjnym (magazyn typu "call off stock").

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

Dotyczy opodatkowania dostaw towarów, należących do zagranicznej spółki, ze składu konsygnacyjnego na terytorium Polski.

Interpretacja
17.05.2004 Podatki

Z treści wystąpienia podatnika wynika, iż Spółka dokonuje wywozu (przemieszczenia) wyrobów do własnego składu konsygnacyjnego w Niemczech. Sprzedaż towarów ze składu dokonywana jest przez Stronę w Niemczech w związku z czym podatnik wystąpił do niemieckiego urzędu skarbowego celem rejestracji jako podatnik VAT w Niemczech. W przedmiotowej sprawie wątpliwości podatnika dotyczą prawidłowości opodatkowania