Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikowi zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Skutki podatkowe dla pracodawcy wypłaty pracownikom ekwiwalentu z tytułu zawartych umów o wykorzystywanie samochodu prywatnego na dojazdy do pracy oraz do celów służbowych.
Dotyczy ustalenia, czy zwrot pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu dla celów dojazdu do pracy, który dla pracowników stanowi podróż służbową, w kwocie ustalonej przy zastosowaniu stawek za jeden kilometr przebiegu pojazdu, oraz zwrot dodatkowych kosztów poniesionych podczas podróży, takich jak opłaty za autostrady oraz bilety i opłaty parkingowe, zwracanych pracownikom w pełnej wysokości
Obowiązki płatnika dotyczące opodatkowania zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w jazdach lokalnych.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych w świetle zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust.1 pkt 23b ustawy PIT.
PIT - obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia podatkowego.
Opodatkowanie zwrotu wydatków z tytułu wykorzystywania samochodów prywatnych dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Brak prawa do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego dotyczącej wydatków związanych z zakupem samochodu osobowego
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem asystentom osób niepełnosprawnych udokumentowanych kosztów dojazdu do miejsc wykonywania zleconych czynności.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu zwrotu kosztów używania prywatnego samochodu Członka Zarządu w celu odbycia podróży służbowych
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu opłat za miejsca parkingowe i płatne drogi oraz autostrady, związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej samochodu prywatnego
skutki podatkowe związane ze zwrotem pracownikowi kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych
skutki podatkowe związane ze zwrotem pracownikowi kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych
Przychód korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) tejże ustawy, do wysokości limitu wynikającego z cyt. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom Stowarzyszenia ekwiwalentu z tytułu wykorzystywania przez nich samochodu osobowego niestanowiącego własności Stowarzyszenia (pytanie Nr 3)
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą członkom Stowarzyszenia ekwiwalentu z tytułu wykorzystywania przez nich samochodu osobowego niestanowiącego własności Stowarzyszenia (pytanie Nr 4)
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem lekarzom weterynarii udokumentowanych kosztów dojazdu do miejsc wykonywania zleconych czynności
Czy sprzedaż takiego samochodu z majątku prywatnego (nie wprowadzonego do środków trwałych działalności) po upływie pół roku licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło jego nabycie wykup spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym tytułem działalności gospodarczej?
użytkowanie samochodu prywatnego do celów służbowych w jazdach lokalnych
zwrot przez pracodawcę wydatków poniesionych przez pracowników, odbywających podróże służbowe