Zwrot pracownikom kosztów wyżywienia w trakcie podróży służbowej ponad dietę jest dla nich przychodem ze stosunku pracy podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - wyrok NSA z 5 kwietnia 2016 r., sygn. akt II FSK 416/14.
Od początku 2018 r. obowiązują nowe limity kwot zmniejszających podatek. Mają one zastosowanie do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej, a więc nie tylko do dochodów osiąganych ze stosunku pracy. W raporcie przedstawiamy zasady prawidłowego rozliczania kwoty zmniejszającej podatek przy pobieraniu zaliczek na PIT od przychodów ze stosunku pracy, umów zleceń, umów o dzieło, z działalności gospodarczej
Skutki podatkowe udziału pracowników w spartakiadzie sportowej (spotkaniu integracyjnym).
Czy w opisanej sprawie można zastosować zapis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalniającym niniejszą należność (artykuł 21 ust. 1 pkt 18)?
Czy art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do świadczeń urlopowych nauczycieli?
Czy dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wycieczek, wczasów pod gruszą zorganizowanych wczasów zwolnione jest z podatku dochodowego na mocy znowelizowanego przepisu art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni w rocznym rozliczeniu podatku może odliczyć koszty uzyskania przychodu w wysokości faktycznie poniesionych wydatków na dojazdy do pracy?
Czy watrość świadczenia jakim jest uczestnictwo w integracji pracownika, finansowana ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?