Czy przychód delegowanego prokuratora, który stanowi wypłata dodatku specjalnego i funkcyjnego, mimo faktu, iż Wnioskodawcanie jest pracodawcą dla prokuratora, należy wykazać w informacji o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11) w części E w wierszu 1 tj. Należności ze stosunku: pracy, służbowego, spółdzielczego, czy w wierszu 12 tj. Inne źródła?
Zgodnie z wykładnią literalną i celowościową wyżej cytowanego przepisu art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnieniu podlegają diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika - kwoty stanowiące zwrot kosztów. Do takich należności można zaliczyć otrzymywane przez sędziów i prokuratorów należności, rekompensujące niedogodności wynikające z delegowania poza
Czy mając na względzie podstawową zasadę podatku dochodowego od osób fizycznych, jaką jest zasada powszechności opodatkowania (art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych) można uznać, że świadczenie wypłacane osobom delegowanym w formie miesięcznego ryczałtu korzysta ze zwolnienia przedmiotowego (art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca o pdof)?