Nie można uznać, że w opisanej sytuacji przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Z posiadanych potwierdzeń przelewu nie da się bowiem jednoznacznie potwierdzić pochodzenia otrzymanych środków.
Skoro darowizna środków pieniężnych była dokonana przez ojca na rzecz wnioskodawczyni (udokumentowana przelewem) to mimo że na potwierdzeniu przelewu widnieje nazwisko wnioskodawczyni (został on dokonany przez wn. jako współwłaścicielkę konta), to darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania PSD, ponieważ wn. wypełniła przesłanki wskazane w art. 4a.
Ustalenie czy posiadanie elektronicznych dokumentów źródłowych (faktur i innych dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków) otrzymanych pierwotnie w wersji papierowej, stanowić będzie prawidłowe potwierdzenie poniesienia wydatku uprawniające do zachowania prawa do rozpoznania danego wydatku jako kosztu uzyskania przychodów.
Prawo do pomniejszenia podstawy opodatkowania lub kwoty podatku należnego o wartości wykazane na wystawionych na rzecz Kontrahentów Fakturach Korygujących, które zostały doręczone Kontrahentom poprzez umieszczenie na indywidualnym koncie Kontrahenta, z którego Spółka dostaje potwierdzenie pobrania faktury przez Kontrahentów z Systemu.
Zastosowania stawki 0% dla WDT na podstawie posiadanych dokumentów.
Zastosowanie stawki VAT 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i VAT należnego wynikającego z wystawionej faktury korygującej.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ramach transakcji trójstronnej i opodatkowanie 0% stawką VAT na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznanie zapisu archiwalnego komunikacji między serwerami pocztowymi Wnioskodawcy i odbiorcy faktury za wystarczające potwierdzenie dostarczenia danej faktury korekty VAT do odbiorcy.
1. Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 2016 r. podatek od nieruchomości zapłacony w 2016 r., na podstawie deklaracji złożonej w 2016 r. za 2017 r.? 2. Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 2016 r. podatek od wieczystego użytkowania zapłacony w 2016 r. za 2017 r. na podstawie potwierdzenia zapłaty z 2016 r.?
Wydruk komunikatu z strony internetowej Ministerstwa Finansów wygenerowanego w ramach usługi Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT. - Sprawdzenie w Krajowym Rejestrze Sądowym i Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej informacji o ogłoszeniu upadłości/wykreśleniu z rejestru/wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego lub likwidacyjnego. - Termin dokonania korekty podatku w stosunku
W zakresie uznania wydruku ze strony Ministerstwa Finansów Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT za wystarczające dla spełnienia przesłanki zawartej w art. 89a ust. 2 pkt 3 lit. a.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczenia faktury korygującej.
Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów: wykorzystanie dla celów dowodowych dokumentów w formie elektronicznej, prawo do zastosowanie 0% stawki podatku w przypadku braku potwierdzenia dostarczenia towarów do nabywcy w ramach WDT.
Za dokument przewozowy w rozumieniu art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy o VAT uznać należy, każdy dokument potwierdzający powierzenie przewoźnikowi lub spedytorowi dostarczenia towaru zgodnego ze specyfikacją oraz fakturą do nabywcy na terytorium innego państwa członkowskiego. Zatem dokumentem tym może być zarówno tradycyjny list przewozowy, jak i każdy inny dokument spełniający warunki formalne i potwierdzający
Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje dostaw towarów z terytorium kraju na terytoria innych państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej. Spółka w swojej dokumentacji nie posiada wszystkich dokumentów, wymienionych w przywołanych wyżej przepisach art. 42 ust. 3 i ust. 11 ww. ustawy o podatku od towarów i usług, które łącznie potwierdzają dostarczenie towarów będących przedmiotem
Czy opisane dokumenty, które są w posiadaniu Wnioskodawcy stanowią podstawę do zastosowania stawki 0% podatku VAT w eksporcie towarów oraz czy ww. dokumenty umożliwiają Wnioskodawcy dokonanie korekty podatku należnego?
Czy opisane dokumenty, które są w posiadaniu Wnioskodawcy stanowią podstawę do zastosowania stawki 0% podatku VAT w eksporcie towarów oraz czy ww. dokumenty umożliwiają Wnioskodawcy dokonanie korekty podatku należnego?
Czy posiadane przez Spółkę dokumenty, w tym dokument IE-599 w formie elektronicznej są wystarczające dla zastosowania do tej transakcji stawki 0 w eksporcie?Czy transakcję tę Spółka prawidłowo ujęła jako eksport ze stawką 0 w miesiącu maju 2008r?Czy w sytuacji, gdy nabywcą jest osoba fizyczna nie firma, a wszelkie inne warunki do uznania tej transakcji jako eksport ze stawką 0 są spełnione, Spółka
Czy Spółka ma prawo do zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów na podstawie załączonej dokumentacji?