Zastosowanie stawki podatku VAT 0% w związku z eksportem towarów na podstawie dokumentów wskazanych we wniosku.
Prawo do opodatkowania transakcji stanowiących eksport towarów stawką podatku VAT w wysokości 0%, na podstawie dokumentu opatrzonego komunikatem, że dana przesyłka została doręczona, w szczególności wygenerowanego w Elektronicznym Systemie Nadawcy.
Wygenerowany dokument w systemie elektronicznym jest dokumentem, o którym mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy, a więc dokumentem, który uprawnia – po spełnieniu pozostałych wymogów – do zastosowania przez eksportera 0% stawki VAT, dla wywozu towaru poza granice UE.
Prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Prawo do opodatkowania transakcji stanowiących eksport towarów stawką podatku VAT w wysokości 0%, na podstawie dokumentu wygenerowanego w systemie Elektroniczny Nadawca, wykorzystywanego przez (...).
Zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie posiadanego dokumentu wygenerowanego w Elektronicznym Systemie Nadawcy (...) oraz w systemie umożliwiającym śledzenie przesyłek (...).
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie dokumentów wskazanych we wniosku.
Brak opodatkowania czynności obciążania rzeczywistymi kosztami opłat pocztowych adresatów korespondencji dotyczącej opłat za lokal mieszkalny, garaż, lokal użytkowy, teren, reklamę, miejsce postojowe, pomieszczenie gospodarcze, rozliczeń mediów oraz korespondencji windykacyjnej, tj. upomnienia i monity, za przesyłki nierejestrowane, rejestrowane, rejestrowane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru oraz
Prawidłowość dokumentacji eksportu realizowanego za pośrednictwem operatora pocztowego, dla zastosowania stawki 0%
możliwość przekazywania przez płatnika Pracownikom i byłym Pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej
Dokumentowanie wysyłki towarów eksportowanych, dokonywanej za pośrednictwem Poczty Polskiej, uprawniające do zastosowania stawki podatku 0%.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność wysyłki towaru za pośrednictwem Poczty Polskiej poza terytorium UE.
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
Czy dochód organizacji pożytku publicznego wydatkowany na odsetki umowne naliczone przez kontrahenta za zwłokę w zapłacie za usługi i towary zgodnie z art. 481 K.C. jest zwolniony z art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty Polskiej (zawarcie umowy w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa), stanowią podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Jaką stawkę VAT stosować w przypadku usług świadczonych przez pracowników Urzędu, tj. wynagrodzenie za usługi pocztowe oraz odsprzedaży znaczków?
Czy usługi świadczone dla poczty państwowej, wykonywane na podstawie umowy agencyjnej, kwalifikowane według PKWiU do grupowania 64.11, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?