Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Opodatkowanie wynagrodzenia otrzymywanego od norweskiego pracodawcy z tytułu pracy wykonywanej na pokładzie statku powietrznego.
Możliwość rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dzieci.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych przekazanych z działalności gospodarczej Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania.
Czy jest możliwe pozostanie przy wspólnym rozliczeniu podatku dochodowego za rok 2019 i 2020 przez Wnioskodawcę i Jego małżonkę w sytuacji, gdy zamknięcie działalności gospodarczej rozliczanej na zasadach ryczałtu nastąpiło z datą wstecz?
W zakresie możliwości łącznego opodatkowania dochodów z małżonką, w sytuacji gdy Wnioskodawca złożył oświadczenie o opodatkowaniu liniowym podatkiem dochodowym dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej.
W zakresie możliwości skorzystania z łącznego opodatkowania dochodów w sytuacji wykonania usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym na rzecz obecnego pracodawcy odpowiadających czynnościom, które wykonuje on w ramach zawartej umowy o pracę.
Ustalenie dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, limit przychodów dla małżonków.
Jeżeli podatnik posiadał do 18 marca 2015 r. zarejestrowaną działalność gospodarczą, opodatkowaną zgodnie ze sposobem, o którym mowa w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mimo zawieszenia tej działalności, jest pozbawiony możliwości wspólnego rozliczenia podatkowego za ten rok, w którym był opodatkowany na ww. zasadach. W konsekwencji, stwierdzić należy, że Wnioskodawca nie miał
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia skutków podatkowych sądowego zniesienia małżeńskiej wspólności majątkowej z datą wsteczną.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zeznań podatkowych.
Czy Wnioskodawca, w przypadku zawieszenia prowadzonej działalności gospodarczej, z której przychody opodatkowane są ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, może w 2015 r. dokonać rozliczenia za rok podatkowy 2014 wspólnie ze współmałżonkiem, pod warunkiem, że do końca 2014 r. nie osiągnie przychodów, nie wznowi zawieszonej działalności, ani nie otworzy nowej działalności w jakiejkolwiek formie opodatkowania
Czy Wnioskodawczyni jako spadkobierca w ramach sukcesji (art. 97 § 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm. - t. j.)) przejęła prawo do rozliczenia straty spadkodawcy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2012 rok?
1. Czy Wnioskodawczyni po rozwiązaniu spółki cywilnej w związku ze śmiercią męża, przejmując prawa i obowiązki majątkowe i niemajątkowe męża oraz kontynuując działalność gospodarczą męża, mogła przejąć magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego? 2. Czy Wnioskodawczyni, przejmując magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego, prawidłowo nie naliczyła od przejętego
Czy Wnioskodawczyni w związku z przejęciem praw i obowiązków majątkowych i niemajątkowych męża i kontynuowaniem jego działalności gospodarczej, składając zeznanie podatkowe PIT-36 za 2012 rok, mogła zsumować przychód oraz koszty uzyskania przychodu z własnej działalności gospodarczej z przychodami i kosztami uzyskania przychodu z działalności gospodarczej męża?
1. Czy w związku z zawieszeniem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej od dnia x listopada 2012 r. oraz w okolicznościach niewznowienia tej działalności w roku 2013 lub w latach następnych, a tym samym brakiem możliwości zastosowania do osiąganych przez Wnioskodawcę dochodów (w szczególności dochodów ze stosunku pracy) sposobu opodatkowania według 19% stawki liniowej, będzie przysługiwało
Czy w sytuacji, gdy podatnik złożył w 2011 r. Urzędzie Skarbowym oświadczenie, że przewidywane dochody z działalności gospodarczej chce rozliczać podatkiem liniowym, właściwe jest łączne rozliczenie dochodów uzyskanych w roku 2011 wraz z małżonką, zgodnie z zasadami określonymi w art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z nie prowadzeniem przez żadne z małżonków działalności gospodarczej, Wnioskodawca miał prawo do wspólnego rozliczenia podatkowego z żoną w latach 2006-2011?
Czy w związku z sądowym zniesieniem małżeńskiej wspólności majątkowej z datą wsteczną Wnioskodawcy za lata 2009-2010 przysługuje prawo tzw. wspólnego rozliczenia małżonków i w konsekwencji czy powinien złożyć korekty zeznań podatkowych za ww. lata?
ustalenie skutków podatkowych sądowego zniesienia małżeńskiej wspólności majątkowej z datą wsteczną