Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej obowiązków płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom dodatkowych udokumentowanych kosztów z tytułu opłat za płatne parkingi i opłat za autostrady.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zwrotu pracownikom odbywającym podróż służbową samochodem prywatnym, opłat za przejazd autostradą i opłat za parkingi bez uwzględnienia limitu wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu
Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczania podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych czynności.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczania podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?
Opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym nie podlegają opodatkowaniu VAT. Pobieranych opłat nie należy więc dokumentować fakturą. Nie należy ich też dokumentować rachunkami, o których mowa w Ordynacji podatkowej. Takie stanowisko zajął Minister Finansów, zmieniając z urzędu interpretację indywidualną w tej sprawie. Przedstawiamy fragment interpretacji MF. Pełna treść
Brak opodatkowania czynności pobierania opłat za wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zwróconych pracownikom wydatków z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych?
W zakresie opodatkowania czynności pobierania opłat za wydawanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat parkingowych.
Czy zwrot wydatków poniesionych przez pracowników w czasie podróży służbowej własnym środkiem transportu z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
opodatkowania opłat za zajęcie pasa drogowego oraz opłat za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania
opodatkowania opłat od przewoźników m.in. za licencje oraz zezwolenia