Ustalenie, czy na Spółce biorąc pod uwagę przepisy umowy zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, nie będzie ciążył obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy w trakcie roku podatkowego oraz czy Spółka będzie obowiązania do uiszczania zaliczek w trakcie roku podatkowego, o
Dotyczy transakcji kontrolowanej pomiędzy Wnioskodawcą, a jego zagranicznym oddziałem.
Obowiązków płatnika i możliwości zastosowania zwolnienia, przy dietach przyznanych członkom zarządu oddziału związku zawodowego.
Czy status mikro/małego przedsiębiorcy na potrzeby zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 11q ust. 3a pkt 1 w zw. z art. 11q ust. 3b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy ustalić jedynie w oparciu o dane Oddziału, tj. bez uwzględniania danych Centrali.
Posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz ustalenia miejsca świadczenia usług.
Opodatkowanie podziału zysku wypracowanego przez zagraniczny oddział spółki mającej siedzibę w Polsce, osobie fizycznej, będącej polskim rezydentem podatkowym.
Ustalenie czy usługi turystyki nie są świadczone ze stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Ustalenia, czy z tytułu przelewu wewnętrznego z konta walutowego, przypisanego do Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, na konto Zakładu głównego przedsiębiorcy zagranicznego (inaczej mówiąc - Spółki macierzystej) powstanie przychód lub koszt podatkowy z tytułu różnic kursowych, który należałoby przypisać do działalności Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, opodatkowanej w Polsce
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, uznania Oddziału za odrębnego podatnika, opodatkowania świadczeń pomiędzy Oddziałem a Spółką oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek sporządzać dokumentację cen transferowych z tytułu przesunięć majątkowych między niemieckim oddziałem a polską spółką; - Czy wewnętrzne przesunięcia majątkowe lub WDT z polskiej siedziby na rzecz oddziału niemieckiego skutkują powstaniem przychodu z transakcji z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT; - Czy pracownicy zatrudnieni
Czy przychody (dochody) uzyskiwane przez Wnioskodawcę za pośrednictwem Oddziału na terytorium Czech, przypisane do zakładu zagranicznego Wnioskodawcy w Polsce na podstawie art. 7 ust. 1 UPO ITA, będą opodatkowane CIT w Polsce zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o CIT jako przychody (dochody) osiągnięte na terytorium Polski, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o CIT; - Jeżeli stanowisko Wnioskodawcy
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Kto, w rozumieniu art. 3 ust. 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Rzeczypospolitej Polskiej: Spółka (rezydent Państwa Izrael) czy Spółka Oddział w Polsce, - czy w rozumieniu art. 7 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przez Oddział w Polsce oraz dane zamieszczane na fakturach.
Korygowanie wystawionych faktur związanych z numerem NIP dla przedsiębiorcy zagranicznego posiadającego oddział w Polsce.
Czy na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o CIT Spółka ma prawo uwzględnić w Polsce w zeznaniu rocznym składanym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych stratę Oddziału, który zostanie zlikwidowany i nie ma możliwości rozliczania straty przez Oddział ani przez Spółkę na terytorium Włoch; - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytane pierwsze, w zeznaniu za który rok podatkowy Spółka może rozpocząć
Uprawnienie do odliczenia na podstawie art. 18d ustawy o CIT Kosztów B+R od podstawy opodatkowania ustalonej w związku z działalnością Oddziału w Polsce, w sytuacji, gdy Działalność B+R jest prowadzona w ramach usług świadczonych przez Oddział na rzecz centrali (WNIOSKODAWCY), a wynagrodzenie jest kalkulowane na zasadzie koszt plus marża.
Dotyczy braku opodatkowania na terytorium Polski zbycia Oddziału znajdującego się na terytorium Rumunii.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego dotyczącego zakupów dokonywanych przez Oddział w Polsce.
Uznanie dostawy Oddziału za dostawę ZCP i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT