Skutki podatkowe sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości opisanych w zdarzeniu przyszłym oraz czy przychód ze sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości to przychód z działalności gospodarczej.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do wydatków poniesionych na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę jednorodzinnego budynku mieszkalnego
dotyczy ustalenia, w jakiej części koszty związane z budynkami służącymi w całości lub w części do tzw. działalności mieszanej Wnioskodawca w opisanym zdarzeniu przyszłym będzie miał prawo i obowiązek uwzględniania w kosztach dotyczących dochodu zwolnionego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w kosztach dotyczących dochodu zwolnionego z opodatkowania na
Zwolnienia od podatku dostawy części nieruchomości zabudowanej willą wykorzystywanej na potrzeby działalności gospodarczej; zwolnienia od podatku dostawy części nieruchomości zabudowanej willą wykorzystywanej na własne potrzeby mieszkaniowe, zwolnienia od podatku dostawy niezabudowanych działek o nr (...).
Zwolnienie od podatku dostawy lokali mieszkalnych wraz z pomieszczeniami przynależnymi i odpowiednimi udziałami w nieruchomości wspólnej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Ustalenie stawki podatku VAT dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, tj. udziałem w częściach wspólnych budynku, udziałem w gruncie oraz udziałem w infrastrukturze towarzyszącej.
Czy w wyniku zniesienia współwłasności nieruchomości brak uwzględnienia przy wzajemnych rozliczeniach nakładów poniesionych przez Współwłaściciela A na części nieruchomości użytkowanej przez niego spowoduje powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn przy zachowaniu wymogów opisanych w tym przepisie?
Skutki podatkowych planowanej sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Czy ww. dochód będzie zwolniony od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od momentu, gdy Spółdzielnia ustanowi odrębną własność wszystkich domów i sprzeda wszystkie udziały w nieruchomości - gruncie drogi, ale nadal będzie ponosiła wydatki na jej utrzymanie?
Czy dochód stanowiący nadwyżkę opłat wnoszonych do Spółdzielni przez współwłaścicieli nieruchomości wspólnej zarówno będących, jak i niebędących członkami Spółdzielni nad wydatkami ponoszonymi przez Spółdzielnię na utrzymanie nieruchomości wspólnej, której Spółdzielnia jest współwłaścicielem jest zwolniony od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy dochody uzyskane przez wspólnotę mieszkaniową mogą korzystać ze zwolnienia opodatkowania podatkiem dochodowym ze względu na fakt, że są to dochodyz gospodarki zasobami mieszkaniowymi" w całości przeznaczonymi na utrzymanie tych zasobów?
w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu udostępnienia bramy wjazdowej
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie podziału quad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącej nieruchomość wspólną, do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT 7%?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której znajduje się wielostanowiskowe pomieszczenie garażowe i bez dodatkowo wyodrębnionej opłaty (w cenie lokalu), w którym ustanawiane jest prawo do korzystania z miejsc postojowych w pomieszczeniu garażowym, na zasadzie podziału do użytkowania (ruad usum), do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie
przychody uzyskane ze sprzedaży części nieruchomości wspólnej stanowiącej strych będą przychodami dotyczącymi gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Pomieszczenia strychu, jako część wspólna budynku mieszkalnego, mieszczą się w pojęciu zasobów mieszkaniowych wspólnoty mieszkaniowej. Jednak by powstały dochód podlegał zwolnieniu powinien zostać przeznaczony przez Wspólnotę Mieszkaniową na gospodarkę zasobami
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z tytułu najmu pomieszczeń gospodarczych oraz stanowisk parkingowych członkom wspólnoty oraz najmu pomieszczeń gospodarczych oraz stanowisk parkingowych osobom trzecim oraz odsetek od środków na lokacie bankowej.