Niewliczanie świadczenia pielęgnacyjnego na niepełnosprawne dziecko do dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatki poniesione na terapie niepełnosprawnego syna, tj. na terapię logopedyczną, zajęcia terapii zajęciowej (TUS) i terapię integracji sensorycznej (nie spełnienie warunku udokumentowania wydatku).
Możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (wydatek na aparat słuchowy i baterie do aparatu ułatwiających wykonywanie czynności życiowych córki Wnioskodawczyni - niepełnosprawność dziecka datuje się od wczesnego dzieciństwa) - nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu ww. wydatków jako wydatków na cele rehabilitacyjne, bowiem nie zostanie spełniony warunek uprawniający do skorzystania z ww
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i zabiegów rehabilitacyjnych w ramach terapii logopedycznej z leczeniem jąkania.
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na operację i rehabilitację syna
PROBLEM Nasza spółka zatrudnia od 2019 r. osobę na podstawie umowy zlecenia. Zleceniobiorca ten ma orzeczony lekki stopień niepełnosprawności. Od 17 sierpnia 2020 r. ma ustalone prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Czy prawo do renty zleceniobiorcy będzie miało wpływ na wysokość składek ze zlecenia należnych za tę osobę? Czy w związku z przejściem na rentę naszego zleceniobiorcy
Ulga prorodzinna na niepełnosprawnego pełnoletniego syna otrzymującego rentę socjalną oraz zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny.
Czy Wnioskodawca może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki za pobyt w Domu Pomocy Społecznej, które ponosi ze swoich źródeł utrzymania?
Niepełnosprawni pracownicy, którzy w okresie od 27 czerwca do 22 października 2018 r. otrzymali orzeczenia o stopniu niepełnosprawności niezawierające symbolu przyczyny niepełnosprawności „02-P” (choroba psychiczna), mogą wystąpić o zaświadczenie o podstawie zaliczenia do stopnia niepełnosprawności. Zaświadczenie wydaje zespół ds. orzekania o niepełnosprawności, który w ostatniej instancji wydał orzeczenie
Wydatki poniesione na usługi opiekuńcze niepełnosprawnego dziecka, które nie ukończyło 16 roku życia, nie podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Ulga rehabilitacyjna możliwość odliczenia poniesionych wydatków za opiekę w Domu Opieki Domu Pomocy Społecznej od dochodu na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 6 i pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w rozliczeniu podatkowym za 2017 r. Wnioskodawca może odliczyć sobie koszty wykupu turnusu rehabilitacyjnego?