Możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatków poniesionych na najem mieszkania.
Uznanie refakturowania przez Gminę za pośrednictwem Zakładu kosztów zużytych Mediów na najemców Lokali będących własnością Gminy, administrowanych przez Wspólnotę, za działalność gospodarczą i za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, korzystające ze zwolnienia z tego podatku.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej kosztów na utrzymanie i korzystanie z lokalu mieszkalnego (m.in. czynsz, energia, woda, inne media) oraz odsetek od kredytu hipotecznego, proporcjonalnie do zajmowanej na działalność gospodarczą powierzchni lokalu mieszkalnego.
Koszty uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej - najem lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie ryczałtem refaktury wystawionej najemcom za zużycie mediów (energii elektrycznej, ogrzewania, wody, wywozu śmieci).
Ocena skutków podatkowych rozdziału płatności powiązanych z nabyciem mediów w podatku od towarów i usług.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Dotyczy możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
1. Czy koszty wynajmu hali (w tym także koszty podatku od nieruchomości i opłat za użytkowanie wieczyste oraz z uwzględnieniem różnic kursowych), w której instalowana jest linia do lakierowania, koszty ochrony tej hali oraz dostarczanych do niej mediów, ponoszone w latach 2019-2022 (czyli w okresie montażu i rozruchu testowego linii do lakierowania) stanowią dla Wnioskodawcy pośrednie koszty uzyskania
Wnioskodawca posiadający status czynnego podatnika podatku VAT, będzie zobowiązany do rozliczenia dochodów w deklaracji JPK_V7K z tytułu świadczenia usługi najmu mieszkania. Wyłącznie pośrednictwo w dokonywaniu opłat związanych z wynajmem mieszkania przez najemcę na rzecz spółdzielni mieszkaniowej i dostawców zewnętrznych należy traktować przez Pana jako dostawę towarów i usług i uwzględniać je – na
W zakresie ustalenia czy refakturowanie kosztów oraz zwrot opłat publicznoprawnych skutkuje powstaniem przychodu z działalności gospodarczej.
Ustalenie czy refakturowanie kosztów skutkuje powstaniem zobowiązania podatkowego.
W zakresie ustalenia: - Czy wydatki, poniesione na spłatę odsetek od pożyczek zaciągniętych na finansowanie nabycia prawa użytkowania wieczystego działek, na których ma być realizowana Inwestycja, powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży Lokali - przy zastosowaniu proporcji powierzchni sprzedanego Lokalu do ogólnej powierzchni wszystkich Lokali
Interpretacja indywidualna dotycząca zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia czy refakturowanie kosztów skutkuje powstaniem przychodu z działalności gospodarczej.
Dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia czy refakturowanie kosztów skutkuje powstaniem przychodu z działalności gospodarczej.
1. Spółdzielnia postępuje prawidłowo wystawiając fakturę korygującą, w przypadku zmiany całej strony transakcji. 2. Dopuszczalne jest wykazanie w pliku JPK_V7M za dany miesiąc – gdy faktura korygująca, wystawiana jest przed wysłaniem pliku JPK_V7M za miesiąc, w którym wykazywana jest faktura pierwotna – faktury pierwotnej z błędnymi danymi nabywcy oraz wystawionej faktury korygującej z właściwymi danymi
w zakresie ustalenia: - czy wydatki wymienione w GRUPIE I stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, które zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są potrącane w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody z zastrzeżeniem ust. 4b i ust. 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy wydatki wymienione w